Фацет, якому Папа цілував руку з перепросинами як жертві ксьондза-педофіла, виявився ошустом.

 

Марек Лісіньський (Marek Lisiński), голова фонду «Не бійтеся» (Nie Lękajcie się), який займався психологічною і правовою підтримкою офір сексуального насильства у Церкві, виявився здирником і фінансовим аферистом. ​

 

 

Про це йдеться у статті видання Gazeta Wyborcza, де подано результати журналістського розслідування щодо Лісіньського.

 

Фонд було створено 2013 року. Через нього сам Лісіньський звинуватив священника Здіслава Вітковського (Zdzisław Witkowski), що той нібито сексуально розбестив його. Це нібито сталося, коли Марек Лісіньський ще був дитиною. За це він вимагав грошової компенсації від Вітковського і Католицької Церкви. Спочатку аферист виграв єпископський суд — на світовій хвилі педофільського скандалу в Церкві новопризначений єпископ намагався "очистити" костел. А пізніше, використовуючи це як доказ, виграв процес і в державному суді. Свідків зі сторони звинуваченого ксьондза суд навіть не заслуховував.

 

У лютому цього року Лісінський навіть потрапив на аудієнцію до Папи Франціска. Там Понтифік, розчулений історією (як ми вже знаємо, вигаданою) сексуального знущання з Лісіньського, поцілував того в руку.

 

Тим часом журналістам видання Gazeta Wyborcza вдалося з’ясувати, що, по-перше, Лісінський не був офірою сексуального насильства. По-друге, позичав гроші у Здіслава Вітковського, а щоб не віддавати, вигадав історію про розбещення. По-третє, витрачав на свій розсуд гроші фонду, призначені для реальних офір сексуального насильства у Церкві.

 

 

 

 

03.06.2019