Швидка гра в довгу

Настав час, коли новини мають тяжку форму синдрому Хатчінсона-Гілфорда і старіють зі страшною швидкістю. Перспектива літніх виборів серйозно зіпсує лінивий сезон відпусток і прогерія прогресуватиме. Огляд подій тижня в Україні.

 

Невідставка тижня

 

 

В Україні вкрай нечасто збігаються бажання Президента і парламенту. Цього разу Верховна Рада нагадала Верховному головнокомандувачу, що в нас парламентсько-президентська модель правління державою і власні захцянки гарант Конституції мусить узгоджувати із законодавчим органом.

 

З трибуни ВР Володимир Зеленський під час власної інавгурації поділився з земляками своїми намірами відправити чинний Кабінет Міністрів у відставку. Верховна Рада цим бажанням не перейнялася навіть незважаючи на те, що прем’єр-міністр написав заяву на звільнення. Спікер парламенту завуальовано нагадав про війну в країні, а отже, залишати пост треба акуратно.

«Я поважаю рішення Гройсмана, але в ці важкі часи необхідно зберігати стабільність в країні, поки хтось проводить експерименти, і тому уряд і парламент повинні працювати. Я буду голосувати проти і закликаю до цього всіх народних депутатів », – заявив  Андрій Парубій.

 

Гройсмана депутати з посади не відпустили, і Володимир Борисович використав парламентський майданчик для політичного самопіару. Прем’єр говорив емоційно і пафосно, бо крім того, що він на поточний момент виявився незамінним, почалася гібридна виборча кампанія, а в такий час пафос і емоції виборцям подобаються. 

Гройсман планує потрапити у Верховну Раду дев’ятого скликання у вигляді народного депутата, і якщо це станеться, то всіх чекає чергова урядова епопея. Новий Кабмін сформує нова парламентська коаліція, яка утвориться невідомо коли. Зрештою, достеменно не відомо, коли будуть самі дострокові вибори і чи будуть взагалі.

 

 

Фонд тижня

 

 

Візити місії Міжнародного валютного фонду до України ще не тягнуть на сценарій для детективу, але елементи цього жанру в процесі присутні перманентно.

Останній візит фінансистів до Києва супроводжувався роздумами Ігоря Коломойського про доцільність дефолту і розриву співпраці України з МВФ, а потім з’явилась інформація, що представники місії ледь не посварилися з новим керівництвом держави і гримнули дверима десь у аеропорту Бориспіль. Відносно оперативно фейк було спростовано, але, як і зі срібними ложечками, осад залишився.

 

Стриманого оптимізму додала заява голови місії МВФ Рона ван Родена.

«Команда фахівців МВФ провела дуже плідні дискусії з владою України, включно з Президентом Зеленським, про перегляд програми stand-by між Україною і МВФ. Експерти МВФ дійшли висновку про реалістичність грошово-кредитної і податково-бюджетної політики. Місія готова повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів, щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики», – йшлося в оприлюдненій заяві.

В перекладі на людську мову це означає «розберіться з вашими поточними справами, бо в вас дідько копито вивихнути може, а потім поговоримо про співпрацю».

 

Кімната тижня

 

 

Колишній міністр фінансів і чинний секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заспокоював посполитих власною версією стосунків з МВФ і тих самих законослухняних громадян страшив підступністю колишньої, традиційно злочинної влади.

Секретар освоївся на новій посаді і вирішив проінспектувати дружню структуру під назвою Адміністрація Президента. Там Данилюк виявив ситуаційну (іноді її називають ще «ситуативною») кімнату з голими стінами. За спостереженнями екс-міністра, там колись були великі монітори, сервери та інше необхідне для управління державою «залізо».

"Усе було знято під час зміни влади. Ось така "цивілізована передача влади". Залишилися хіба що прапори", – констатував Данилюк. Секретар РНБО не пригадав, що після відходу Барака Обами з президенства його команда винесла з тамтешньої адміністрації все, аж до туалетного паперу.

 

Халепу розвинули в оточенні Порошенка. Колишній заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків у минулорічному інтерв’ю розповідав, що для обладнання ситуаційної кімнати в АП використовували техніку, яку купили інші державні структури.
Натомість прес-секретар п’ятого Президента Святослав Цеголко згадав, що "вся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована на гроші Порошенка".

Тепер Данилюку пасує знайти ще якесь таємниче приміщення і з виразом обличчя ведучого «Паралельного світу» розповісти щось драстичне. Оточенню Порошенка краще мовчати.

 

Повернення тижня

 

 

Міхеїл Саакашвілі перетворився на вічну цінність. Президент України Зеленський повернув колишньому президентові Грузії наш паспорт, з чого Міхеїл Ніколозович дуже тішився. У аеропорту його зустрічали, як переможця «Євробачення», на щастя, Саакашвілі не співав.

 

Поки що політик-скандал заспокоїв інформацією про те, що участі в парламентських виборах брати не буде, признався, що у студентські роки бавився марихуаною, не має претензій до міністра внутрішніх справ Авакова, який свого часу хотів вцілити у Ніколозовича склянкою, але сильно має жаль на Порошенка.

 

Поки Саакашвілі виступав у ролі кіногероя Фрунзика з «лічною неприязню», через яку «кушать не могу», на його історичній батьківщині згадали відкриті кримінальні справи проти Саакашвілі і тамтешні депутати запропонували прокуратурі Грузії знову звернутися до України з вимогою про екстрадицію мандрівного політика.

 

В Тбілісі найближчим часом Ніколозович навряд чи потрапить, а в Києві вкотре мусить вчудити щось оригінальне, бо така вже в нього карма.

 

03.06.2019