Протестувальники демонтували пам'ятник Жукову в Харкові.

 

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про хуліганство через знесення пам’ятника маршалу Совєцького Союзу Ґєорґію Жукову в Харкові.

 

У поліції заявили, що під час акцій протесту в Харкові група невідомих розпилила сльозогінний газ, спричинивши хімічний опік очей трьом правоохоронцям, які перебували на службі й забезпечували правопорядок біля монумента.

 

 

Монумент знесли під час акції протесту під Палацом спорту, де в неділю відбувся з’їзд “партії мерів” Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова. Ініціаторами демонтажу виступили представники “Національного корпусу” і “Нацдружин”.

 

Пам'ятник стягнули додолу за допомогою мотузки. Бюст упав на траву і зазнав ушкоджень лише частково. Фігуру намагалися розбити також і на землі.

 

Раніше міський голова Харкова Геннадій Кернес ініціював повернення імені Жукова проспектові Петра Григоренка, перейменованому на честь генерала-дисидента в рамках декомунізації.
Бюст Жукова стояв власне на цьому проспекті.

 

Тепер Кернес запевняє харків'ян, що монумент відновлять. "Цьому слід уже покласти край. Цвяхи вони вміють забивати лише у пам'ятники, щоб за ці цвяхи зачепити мотузку. Але в країні немало людей, котрі вміють створювати", – написав бурмистр Харкова у Facebook. Кернес додав, що його політичний соратник Віталій Хомутинник, котрий балотуватиметься від Харкова, вже зголосився зафондувати кошти на відновлення Жукова.

 

 

Між тим, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович наголосив, що демонтаж монумента має стати уроком для харківської влади.

 

“В Харкові «поклали на лопатки» маршала Жукова. Спроби реваншу та зазіхань на офіційну декомунізацію провокують декомунізацію стихійну. Щоб втримати все в рамках закону, його не можна порушувати і місцевій владі”, – написав В’ятрович у Facebook.

 

Організації ж акції, "Нацкорпус" і "Нацдружини" заявили, що з’їзд партії “Довіряй ділам” Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова є “спробою реваншу колишніх членів Партії регіонів”. Вони вважають невипадковим, що "реґіонали" вибрали для зборів саме те приміщення, де 22 лютого 2014 року проходив з’їзд депутатів всіх рівнів "Юґовостока" за участі Кернеса, Добкіна, Царьова, Колєсніченка та інших "реґіоналів".

 

03.06.2019