Спецпрокурор Роберт Мюллер подав до демісії.

Про це він сам заявив під час свого першого публічного виступу з моменту призначення на посаду.

 

 

Про намір подати до демісії спецпрокурор США Роберт Мюллер оголосив під час свого першого публічного виступу за результатами розслідування російського втручання в американські вибори 2016 року. Мюллер заявив, що закриває свій офіс і полишає Міністерство юстиції. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Коментуючи підсумки свого розслідування, Мюллер заявив, що його доповідь говорить сама за себе. Спецпрокурор під час розслідування, яке тривало майже два роки, встановив факти втручання Росії в американські вибори – шляхом гакерських атак і поширення недостовірної інформації в соцмережах.

 

«Як стверджувалося в тексті звинувачення, наданому великому журі присяжних, російські розвідники, котрі належать до російських збройних сил, організували скоординовану атаку на нашу політичну систему. У той же час в іншому тексті звинувачення стверджується, що приватна російська компанія проводила операцію в соцмережах, у рамках якої російські громадяни вдавали зі себе американців з метою втручання у вибори», – розповів він.

 

У той же час Мюллер не виявив твердих доказів змови Дональда Трампа чи його команди з Росією, хоча відмовився прямо визнати президента невинним у перешкоджанні правосуддю, залишивши рішення цього питання на розсуд генпрокурора. При цьому Мюллер підкреслив, що якби він був упевнений в невинності глави держави, він би «так і сказав».

 

За словами спецпрокурора, висунення звинувачень Трампові було неможливим з двох причин. По-перше, команда Мюллера працювала за правилами Міністерства юстиції. По-друге, у США немає суду, який міг би винести рішення за висунутими звинуваченнями.

 

Вільям Барр, своєю чергою, ухвалив рішення не притягати Трампа до відповідальності.

29.05.2019