Голова місії ЄС розкритикував компетенцію і вчинки Луценка.

 

Керівник Консультативної місії Європейського Союзу Кястутіс Ланчінскас висловив невдоволення низкою кроків Юрія Луценка на посаді генерального прокурора України й заявив про те, що очільник ГПУ не може репрезентувати жодної політичної сили, а також мусить мати юридичну освіту.

 

Про це Ланчінскас сказав у інтерв’ю виданню "Європейська правда".

 

 

"Генеральним прокурором має бути прокурор, а не політик. Моя думка з цього приводу давно не є секретом. Прокурор не має права бути політизованим і не має права представляти ту чи іншу політичну силу. Такого ніде немає. Так має бути і в Україні", – сказав Ланчінскас.

 

Він наголосив, що посаду генерального прокурора має обіймати цілковито професійний юрист і людина з високими моральними цінностями, "яка може, так би мовити, переконати персонал, тобто прокурорів, які працюють в його системі, що ці цінності важливі".

 

"На гербі прокуратури написано: "Закон, честь і гідність". Тож новий генеральний прокурор насамперед повинен сам вірити в цей девіз і докладати всі свої зусилля, щоб переконати прокурорів повірити в нього. Ось тоді будуть зміни", – наголосив Ланчінскас.

 

Керівник місії ЄС розкритикував те, що генпрокурор Юрій Луценко публікує на своїй сторінці у Facebook матеріали кримінальних справ, які закон забороняє до опублікування. "І генпрокурор це повинен знати, тому що він генпрокурор. Чи це нормально, коли там з'являються результати судмедекспертизи Каті Гандзюк? Це неприйнятно! Або, нехай це і давня історія, коли були оприлюднені імена детективів НАБУ під прикриттям", – обурився він.

 

28.05.2019