Українські моряки й надалі  залишатимуться за ґратами в Росії.

Рішення залишити їх під арештом ухвалив російський суд.

 

 

Московський міський суд відхилив апеляційну скаргу на арешт двадцяти чотирьох українських моряків, які перебувають у московських слідчих ізоляторах за звинуваченням у порушенні кордонів Російської Федерації. Тож залишається чинним рішення Лефортовський суду, який раніше продовжив українцям арешт до 24 липня. Про це повідомив російський телеканал RT з покликом на прес-службу суду.

 

«Апеляційними постановами Мосміськсуду... постанови Лефортовський суду Москви, якими щодо обвинувачених продовжені терміни утримання під вартою, залишені без зміни, апеляційні скарги адвокатів – без задоволення», – йдеться в повідомленні.

 

Раніше в Кремлі заявили про незмінність точки зору Росії щодо ситуації з інцидентом у Керченській протоці, незважаючи на рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який постановив звільнити українських моряків. «Позиція не може змінитися. Мусить завершитися слідство у зв'язку з порушенням закону про кордон і відбутися суд», – заявив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів, чи не змінилася позиція Кремля у зв'язку з постановою трибуналу.

 

25 травня цього року міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росія повинна негайно звільнити заарештованих українських моряків і повернути Україні затримані разом з ними кораблі ВМФ.

 

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі й затримали 24-х моряків. Російська влада звинувачує їх у незаконному перетині кордону Росії.

28.05.2019