Лауреатом премії Ґонґадзе оголошено Вахтанґа Кіпіані.

 

Премію імені Георгія Ґонґадзе для українських журналістів у 2019 році отримав Вахтанґ Кіпіані – журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання "Історична правда" та тележурналу "Історична правда" на каналі ZIK, засновник Музею-архіву преси.

 

 

Церемонія вручення нагороди відбулася 21 травня в Києві, на 50-ті народини Георгія. Премію, засновником котрої є Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу в партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи та виданням "Українська правда", вручали вперше.

 

Членкиня капітули Лариса Денисенко назвала важливим, що премію вручають за здобутки в історичній журналістиці.

 

"Багато непроговорених тем, трамв, сформованих упереджень, котрі досі розділяють нас і країну, вкорінилися внаслідок того, що наша історія створювалася, подавалася і викладалася як пропаганда. Сила однієї людини і одного створеного нею медіаресурсу відкрила архіви людської пам’яті. «Історична правда» надає звучання табуйованим темам. Збирає різноголосся. Місія Вахтанґа Кіпіані ширша за журналістику, це – відновлення справедливості, пошук тієї самої правдивої історії, яка потрібна кожній та кожному", – цитує пані Ларису PEN-Ukraine.

 

Окрім Вахтанґа Кіпіані, до списку фіналістів премії ввійшли головний виконавчий директор та один із засновників медіапроекту The Ukrainians, засновник проекту Creatives Тарас Прокопишин, а також перший заступник головного редактора газети "Дзеркало тижня", автор програм "Апокриф" на радіо "НВ" та "Гра у класику" на телеканалі ZIK Сергій Рахманін.

 

Почесними спікерами церемонії стали дружина Георгія, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби "Голосу Америки" Мирослава Ґонґадзе, яка під час церемонії виголосила слово про Георгія Ґонґадзе, а також головний редактор Kyiv Post Браян Боннер, який прочитав лекцію-відкриття церемонії про виклики, що стоять сьогодні перед журналістикою.

 

 

Згадуючи Георгія, Мирослава Ґонґадзе сказала: "Георгій передбачав майбутнє. Власними зусиллями і власним життям він відкрив нам нові горизонти. Він надихав, спонукав і мотивував інших до дії. Георгій поклав своє життя у пошуку Правди. Останній у своєму житті проект він так і назвав «Українська правда». Він добре розумів, що фінальна правда у цьому світі, можливо, недосяжна, але вже її пошук веде нас від несвободи".

 

Переможець премії отримав пам’ятну відзнаку – статуетку і сертифікат на суму 3000 $.

 

Премію імені Георгія Ґонґадзе присуджують раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе.

 

"Це концептуально нова відзнака у сфері журналістики в Україні... Премія покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що приводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому", – зазначає PEN.

 

22.05.2019