Помпео: США і Росія зберігають "дуже різні" погляди на ситуацію в Україні.

 

Адміністрація США і Кремль зберігають різні погляди на процес врегулювання російсько-українського конфлікту, попри бажання адміністрації Дональда Трампа зблизити відносини з РФ.

 

Про це заявив за результатами візиту в Сочі у вівторок державний секретар США Майкл Помпео, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Є моменти, де ми маємо дуже різні підходи. Ви згадали про Україну. Ми маємо різні погляди на те, як повинно просуватися українське питання", – зауважив Помпео в розмові з журналістами.

 

Він зазначив, що ініціатива покращити відносини США з Росією полягає в тому, щоб знайти рішення у питаннях, які мають спільний інтерес, а також "добитися прогресу в розблокуванні деяких найскладніших проблем, які стоять перед нами".

 

Державний секретар США закликав керівництво Росії порозумітися з новообраним Президентом України.

 

"Я закликав Росію знайти спільну мову з новим Президентом України, продемонструвати лідерство, зробивши крок у напрямі до виходу з глухого кута", – зауважив Помпео.

 

Він підкреслив, що адміністрація Трампа займає чітку позицію і ніколи не визнає спроби Росії анексувати Крим, та наголосив, що американська сторона має намір зберігати санкції, пов'язані з агресією РФ проти України.

 

Держсекретар США заявив, що Сполучені Штати висловилися за звільнення українських моряків, затриманих Росією торік у районі Керченської протоки. Крім того, йшлося про імплементацію "мінських домовленостей", зокрема "про те, як ми можемо просунутись у питанні припинення вогню на Донбасі".

 

15.05.2019