Константинополь призначив американським архієпископом Елпідофора, друга України.

 

Священний синод Вселенського Патріархату призначив главою Американської архієпископії Елпідофора Ламбрініадіса (Elpidoforos Lampriniadis), колишнього митрополита Прусського. Елпідофор активно обстоював потребу надання автокефалії Українській Православній Церкві минулого року, трактувався Москвою як "яструб" Константинополя.

 

Про призначення Елпідофора пише видання Romfea.

 

 

Голова департаменту з питань релігій Міністерства культури Андрій Юраш розтлумачив, що Американська архієпископія – то "головна і найвпливовіша кафедра у Вселенському патріахаті". Пан Юраш також зазначив, що Американський престол трактують як "найкоротший шлях до патріаршества".

 

"Це знакова річ: митрополит Елпідофор – один з найбільших друзів Української Церкви, ідеолог, який на всіх рівнях підтримував і доводив право України на власну автокефальну Церкву. Згадаймо минулорічні інтерв'ю владики Елпідофора, в яких він повністю розбивав російські ідеологеми і концепти, які заперечували самостійний шлях українського церковного і духовного буття. Отож, сердечно вітаємо Митрополита Елпідофора з призначенням на таку важливу й відповідальну посаду!" – написав Андрій Юраш у Facebook.

 

На погляд керівника релігійного департаменту, призначення Елпідофора "матиме довгострокові впливи на всю ситуацію у релігійному просторі не лише світового православ'я, а й всього християнства".

 

Тим часом у Російській Церкві різко розкритикували децизію Константинополя. Митрополит Іларіон Алфєєв ствердив, що призначення отримав "головний ненависник Російськоі Церкви у Вселенському патріархаті", і що це призначення надовго відкладає "відновлення єдності".

 

Андрій Юраш на позицію Москви не зважає. "Хай виє у беззубій злості глава «внєшніх сношеній» Московського патріархату... Не може бути єдності зі злобою, неправдою та імперською захланністю", – наголосив він.

 


 

 

 

12.05.2019