Терористи скоїли бомбовий замах поблизу храму Дата-Дарбар у Пакистані.

Загинуло щонайменше 10 людей, переважно правоохоронців.

 

 

Поблизу храму Дата-Дарбар на території пакистанського міста Лахора стався вибух, внаслідок якого загинуло десятеро осіб, понад два десятки отримали поранення. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на інформацію місцевих правоохоронців.

 

У повідомленні сказано, що серед жертв є п'ятеро поліціянтів, охоронець, а також перехожі, котрі опинилися поблизу автомобіля, в якому була закладена вибухівка чи, як припускають правоохоронці, перебував смертник.

 

Правоохоронці вважають, що ціллю терористів було підірвати автобус, який в цей час проїжджав повз і перевозив поліційний загін бійців спеціального призначення.

 

Генеральний інспектор поліції Пенджабу Аріф Наваз Хан підтвердив, що атаку було спрямовано дійсно проти спецпризначенців. «Ціллю була машина зі спецпризначенцями, котрі повинні були проїхати повз ворота біля храму. Ми збираємо криміналістичні докази, щоб встановити характер вибуху», – розповів він.

 

У шпиталі Лахора повідомили, що по медичну допомогу до них звернулося близько 25 осіб. Мухаммад Фарук, прес-секретар рятувальних служб міста, заявив, що принаймні семеро поранених перебувають у критичному стані.

 

Поліція встановила контрольно-пропускні пункти на головних дорогах, які ведуть до святині і шпиталю.

 

Відповідальність за терористичний акт вже взяло на себе терористичне угруповання «​​Хізбул Ахрар» – відгалуження пакистанського руху «Талібан», який вже багато років воює з урядом. У своїй заяві група заявила, що напад був націлений саме на поліцію і організовувався таким чином, щоб уникнути жертв серед цивільних людей.

 

Варто зазначити, що храм Дата-Дарбар є однією з найбільших суфійських святинь в Південній Азії. Він був побудований ще в XI століття. Храм і раніше ставав об'єктом нападу терористів-смертників. Зокрема, внаслідок теракту 2010 року загинуло понад чотири десятки людей.

08.05.2019