У Великій Британії таки відбудуться вибори до Європарламенту.

Країні у будь-якому випадку не вдасться вийти з ЄУ до визначеної законом дати виборів.

 

                                 Девід Лідінґтон

 

Громадяни Великої Британії, незалежно від результату перемовин уряду і опозиції з питання Brexit, братимуть участь у виборах депутатів Європейського парламенту, які пройдуть в країнах ЄУ з 23 до 26 травня. Про це у вівторок, 7 травня, повідомила телерадіокомпанія ВВС  з покликом на слова голови секретаріату кабінету міністрів Об’єднаного Королівства Девіда Лідінґтона (David Lidington), котрий фактично є заступником прем'єр-міністерки Терези Мей. За його словами, завершити процес виходу зі складу Євроунії до визначеної законом дати виборів до Європарламенту не вдасться.

 

Хоча раніше той же Девід Лідінґтон заявляв, що уряд Великої Британії збирається провести договір про Brexit через нижню палату парламенту ще до першого засідання Європарламенту нового скликання в липні. За його словами, все залежатиме від перемовин з опозиційною Лейбористською партією, які, як він вважає, проходять у продуктивній атмосфері.

 

Депутати Палати громад уже тричі відхиляли договір про Brexit, який Тереза Мей узгодила з Брюсселем. З початку квітня уряд веде консультації з лідерами лейбористів, намагаючись знайти необхідний компроміс. Без схвалення договору парламентом до 31 жовтня Великій Британії загрожує неконтрольований Brexit.

 

Згідно з графіком проведення виборів до Європарламенту нового скликання, британців запросять на виборчі дільниці 23 травня. Квота Об’єднаного Королівства – 73 мандати.

07.05.2019