Кандидат у президенти Єврокомісії обіцяє заблокувати «Північний потік-2».

За словами Манфреда Вебера, цей проект шкодить єдності Євроунії.

 

 

Офіційний кандидат на посаду президента Єврокомісії від Європейської народної партії, німецький євродепутат Манфред Вебер (Manfred Weber) обіцяє, що спробує заблокувати будівництво російського газогону «Північний потік-2», якщо його буде обрано. Про це він заявив в інтерв'ю виданню Polska The Times.

 

Вебер є членом баварського Християнсько-соціального союзу. Він вважає, що газопровід, який прокладають дном Балтійського моря від Росії до Німеччини, зашкодить єдності Європейської Унії, оскільки посилить залежність від російських енергетичних ресурсів. Окрім того, за словами Манфреда Вебера, такі проекти, як «Північний потік-2», поділяють союзників на протиборчі табори.«Я противник цього проекту. Він не відповідає інтересам Європейської Унії, оскільки збільшує її залежність від російської сировини. А ми потребуємо більшої незалежності від російського газу. Якщо я очолю Європейську комісію, то вживу всіх важелів, щоб заблокувати “Північний потік-2”», – пообіцяв він.

 

Політик також висловив занепокоєння намаганнями Кремля дестабілізувати об’єднану Європу. Він висловився за запровадження додаткових антиросійських санкцій.

 

 «Я не маю жодних сумнівів, що Росія хоче дестабілізувати європейську єдність. Росіяни вже це зробили в брекситовій кампанії, ми маємо докази цього. Вони вдаються до всіх можливих засобів. Вони теж відповідальні за ситуацію в Україні. Росія діє агресивно, а тому Європа повинна бути згуртована й реагувати на загрози спільно. Європа повинна бути готовою до запровадження чергових санкцій, якщо вони будуть потрібні. Треба дати чіткий сигнал, що поведінка Росії є для нас неприйнятною», – наголосив Манфред Вебер.

24.04.2019