Львів долучиться до світової прем'єри фільму СКАЙ – "WONDERWALL"

 

26 квітня, до 33-ї річниці та дня пам'яті Чорнобильської трагедії, відбудеться світова прем’єра короткометражного музичного фільму СКАЙ – “WONDERWALL”, у режисурі Олександра Денисенка. До прем'єри долучиться і Львів фільм покажуть в Українському католицькому університеті, який став промоційним партнером події.

 

 

WONDERWALL – це  музичний кліп-фільм СКАЙ про дивовижну силу кохання, яке допомагає подолати біль втрати коханої людини. Сюжет розповідає про звичайного молодого киянина. Він страждає, втративши кохану, яка померла від ураження радіацією, що наздогнала її через десятиліття після Чорнобильської трагедії. Герой, досліджуючи пост-апокаліптичний світ Чорнобиля, отримує шанс знайти відповідь на невимовне горе, що з'їдає його зсередини, та осягнути свободу – натхнення жити й бути щасливим.

 

Створення WONDERWALL є громадською ініціативою режисера та автора ідеї Олександра Денисенка. Емоційною душею фільму є пісня, яку написав Олег Собчук та виконав гурт СКАЙ. Марія Матіос – відома письменниця, культурна та громадська діячка – є патронесою фільму. Офіційну підтримку WONDERWALL висловив Віталій Кличко, для якого тема Чорнобиля є дуже особистою. Асоційованим продюсером виступив Тарас Майба – громадський діяч, засновник "Галереї-музею ретроавтомобілів Майбаш”. Фільм створено в копродукції Польщі та України. Головні ролі виконали Оксана Слижук та Василь Піменов, це їхній дебют. Промоційним партнером WONDERWALL є Український католицький університет.

 

Автори прагнуть показати Чорнобиль з емоційно нової точки зору – без домінування страху й тривоги, з якими він асоціюється: "Ми хочемо дати надію й зігріти промінчиком світла серця, які заполонило горе втрати".

 

"Якщо ви втратили близьку людину й серце рветься від болю, підведіть голову, подивіться на небо з мільйонами зірок, відчуйте безмежність Всесвіту – і ви почуєте голос і сміх людини, яку кохали. Там, на небесах, сяючи зорями, наші близькі кажуть, що вони щасливі й хочуть, щоб ми також були щасливими й продовжували жити далі!"

 

 

Цікаві факти про фільм:

 

1. WONDERWALL отримав світове визнання – 13 нагород, є учасником офіційних конкурсних програм більш ніж 35-ти світових кінофестивалів, а в Україні ніхто про це не знає.

2. Офіційний партнер WONDERWALL – Adi Roche’s Chernobyl Children International, найбільша у світі, єдина акредитована ООН, міжнародна благодійна організація, яка надала гуманітарну допомогу "Чорнобильському регіону" більш як на 105 млн євро, та більш як 25500 дітей було привезено із радіаційних зон до Ірландії для відпочинку та оздоровлення, про що мало хто знає в Україні.

3. WONDERWALL – це спроба "змінити оптику", щоб подивитись на тему Чорнобиля без домінування болю, спосіб подолати ПТСД постЧорнобильського суспільства: "Давайте навчимось говорити про Чорнобиль сучасно. Настав час, коли повинні говорити про цю травму так, щоб ми бачили перспективу, а не концентруватись на трагізмі, чорноті та песимізмі".

4. Олександр Денисенко – режисер, лауреат численних міжнародних нагород та відзнак. Учень лауреата Оскара – Анджея Вайди та номінанта на Оскар Славоміра Ідзяка.


Офіційний трейлер до фільму можна переглянути за гіперпосиланням

 

 

 

23.04.2019