Окрім того, нові санкції вводитимуть ще й проти Куби і Нікарагуа.

 

 

Адміністрація президента США в середу, 17 квітня, запровадить нові санкції щодо Венесуели, Куби і Нікарагуа. Про це, як повідомляють джерела радіо Voice of America в Білому домі, має оголосити Джон Болтон – радник президента Дональда Трампа з національної безпеки.

 

Білий дім домагається усунення президента Венесуели Ніколаса Мадуро від влади і визнання голови Національної асамблеї (парламенту країни) Хуана Ґуайдо новим тимчасовим главою держави. Ґуайдо вже визнали президентом уряди понад 50-ти країн світу.

 

Болтон оголосить про нові санкції проти трьох країн під час відвідин Маямі, розповіло джерело в Білому домі. За словами співрозмовника, адміністрація не відкидає застосування будь-яких дій щодо Венесуели, ситуація в якій зараз «чимраз ближча до переломного моменту».

 

Джон Болтон, за інформацією Voice of America, виступить із промовою перед колишніми учасниками «Бригади 2506». Це група кубинців, які втекли з острова після перевороту Кастро. У 1961 році, за підтримки ЦРУ, вони спробували повалити уряд Кастро – цей епізод, відомий як «операція в затоці Свиней», не мав успіху.

 

«Ми хочемо мирної передачі влади (у Венесуелі) і ми налаштовані на те, що передача влади відбудеться. Нехай Мадуро і його друзі задумаються про те, що означають ці слова», – заявив високопоставлений чиновник в адміністрації президента США.

 

Також адміністрація Трампа оголосить про те, що суди в США вперше почнуть приймати позови проти іноземних компаній, які використовують на Кубі власність, конфісковану в американських громадян у 1960 роках після перевороту, влаштованого Фіделем Кастро.

17.04.2019