Порошенко після зустрічі з Макроном: маю тверду підтримку лідерів ЄС.

 

Президент України Петро Порошенко залишився задоволений п'ятничними переговорами із канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном у Берліні та Парижі й трактує зустрічі як висловлення персональної підтримки для своєї політики.

 

Про це голова держави сказав у інтерв'ю журналістам, підсумовуючи підсумки своїх п'ятничних переговорів.

 

 

"Перше питання, яке я порушував на переговорах з лідерами Європи є встановлення миру... Ми переконані, що [після виборів] відкривається вікно можливостей і буде скликано засідання на найвищому рівні нормандського формату", – прокоментував Президент, згідно з повідомленням АП.

 

"Я хочу подякувати сьогодні і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, і президенту Франції Еммануелю Макрону за політичну волю, за рішучу ініціативу, яка може бути реалізована одразу ж після мого переобрання", – сказав Порошенко.

 

Голова держави припускає, що "нормандська четвірка" збереться на переговори на 5-ту річницю свого створення, 6 червня. 

 

"Росія взяла паузу. Росія сподівалася на те, що Петро Порошенко не вийде у другий тур. Зараз вона сподівається на те, що Порошенко не буде обраний. І буде інший слабкий кандидат, з яким  буде дуже легко Росії без участі західних партнерів віч-на-віч тихенько домовитись і вийти на умовах Росії. Де-факто вийти на капітуляцію України. Я твердо переконаний, що перш за все українці цього не дозволять", – сказав Порошенко.

 

Голова держави додав: він відчув тверду підтримку лідерів Європейського Союзу. "Коли Путін зрозуміє, що Президент Порошенко має підтримку більшості українців, як сказав президент Макрон, тоді буде відкрите вікно можливостей", – зазначив Президент.

 

Нагадаємо, у п'ятницю Емманюель Макрон зустрівся у Парижі також із кандидатом у Президенти Володимиром Зеленським. 

 

 

Видання Le Monde пише: "Інтерес молодого кандидата, який мріє бути «українським Макроном», зрозумілий: показати свою близькість до популярного в Україні лідера, підкреслити свій міжнародний рівень та нагадати про свою лояльність Заходу, особливо після звинувачення-карикатури у тому, що ним маніпулює Росія".

 

Le Monde стверджує, що ініціатива зустрічі Зеленського з Макроном йшла від команди українського кандидата, і Єлисейський палац на початку думав відмовити.

 

Невдовзі ж Париж отримав пропозицію Порошенка і погодився. Але додав до графіка зустріч із Зеленським, щоби прийняття Порошенка не виглядало як однобока підтримка одного з двох фаворитів передвиборчої кампанії.

 

Французькі журналісти переконані: вибір команди Зеленського на користь Парижа, а не Берліна, теж зрозумілий. "Вони (команда Зеленського, – Z) вважають, що Берлін підтримує кандидатуру Порошенка", – пише Le Monde.

 

Деякі німецькі медії звинуватили Меркель в упередженості, стверджує "Громадське" у своєму огляді. Сайт телеканалу Deutsche Welle та видання Der Spiegel зауважили, що Меркель зустрічалась лише із Порошенком, у той час як президент Макрон прийняв обох кандидатів.

 

 

Німецьке видання Die Welt опублікувало статтю під назвою "Пародія на політичний дискурс не залишиться без наслідків". Зустріч Порошенка із Меркель автори називають «імовірно останньою у статусі президента», нагадуючи про високий рейтинг Володимира Зеленського напередодні другого туру виборів.

 

До вірогідної перемоги коміка ставляться із пересторогою. "Якщо Порошенкові доведеться піти у відставку, а президентство Зеленського стане реальністю, це означатиме значний поворотний момент не лише для самої України, а й для відносин європейських урядів із країною із перехідною економікою".

 

Видання наголошує: попри критику Порошенка, його політика є досить передбачуваною, на відміну від політики ймовірного майбутнього президента Володимира Зеленського, за якого "розвиткові України загрожує падіння у невідомість".

 

13.04.2019