Литва відкликала свого амбасадора з Росії.

Це стало наслідком заочного суду у Вільнюсі над екс-міністром оборони СРСР Дмитром Язовим.

 

                               Ряміґіюс Мотузас

 

Міністерство закордонних справ Литви відкликає свого амбасадора в Росії Ряміґіюса Мотузаса (Remigijus Motuzas) для консультацій. Про це повідомив в четвер, 11 квітня, інформаційний портал Delfi з покликом на інформацію литовського зовнішньополітичного відомства.

 

Однією з причина відкликання стали погрози російської влади на адресу Мотузаса після того, як Вільнюський окружний суд визнав колишнього міністра оборони СРСР Дмитра Язова і низку інших росіян винними у військових злочинах і злочинах проти людяності у справі про події 13 січня 1991 року. Тоді в ході сутичок під час спроби частин Радянської армії і спецпідрозділів зайняти телевежу у Вільнюсі та будівлю Литовського радіо і ТБ загинуло 14 людей, більше як тисяча беззбройних людей були поранені. У загибелі цивільних осіб литовська сторона звинуватила радянських військовиків і політичне керівництво СРСР.

 

«Амбасадора відкликають для консультацій через уразливість, обумовлену погрозами, які отримала амбасада, співробітники амбасади і амбасадор після вироку в справі 13 січня», — зазначила прес-аташе міністра закордонних справ Раса Якілайтене.

 

Ще однією причиною відкликання стало те, що амбасадор проходить спеціальним свідком у досудовому розслідуванні про незаконну видачу шенґенських віз співвласнику Нового промислового банку Ринату Насірову і його синові. Раніше в Литві затримали колишнього посла в Росії Рімантаса Шидлаускаса, його підозрюють в отриманні хабара за допомогу в видачі візи.

12.04.2019