Порошенко здав аналізи фахівцям VADA; Зеленський цофнувся.

 

Президент України Петро Порошенко здав аналізи фахівцям Voluntary Anti-Doping Association на НСК "Олімпійський" у Києві. Голова держави заявив на прес-конференції, що перевірка VADA є важливою процедурою, щоб нація мала переконання в здоровому глузді Президента. Володимир Зеленський на забір аналізів не прибув.

 

Про це повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Наскільки я розумію, у нас Володимира Зеленського не було. І я перш за все хочу підтримати звернення пана Володимира Кличка й інших у тому, що це є не забаганка, а абсолютно необхідна та важлива процедура для того, щоб наша 45-мільйонна нація мала тверде переконання і довіру до того, що в нас Президентом і Верховним головнокомандувачем не зможе стати людина, яка має залежність від наркотиків чи від алкоголю", – сказав Порошенко.

 

Президент додав: "Не стверджую, що пан Володимир Зеленський є наркоманом, але є абсолютно прозорі процедури найвищого авторитету міжнародних експертів, які мають довести не лише українцям, а всьому світу, що той кандидат, який претендує на посаду Президента, є незалежним від наркотиків".

 

Вранці екс-чемпіон світу з боксу Володимир Кличко та експерти Добровільної антидопінгової асоціації (VADA) відбули прес-конференцію на НСК "Олімпійський", під час котрої закликали кандидатів прибути для тестування між 15:00 та 18:00 на НСК "Олімпійський".

 

"Я думаю, що це вперше в світовій історії відбувається в Києві, в Україні, коли кандидати в Президенти проходять допінгове тестування. Це унікальна і правильна ініціатива – як спортсмени, так і політики мають бути чистими і чесними", – прокоментував Кличко.

 

 

Спортсмен сказав, що йому було смішно спостерігати за процесом тестування кандидатів, "коли кожен з кандидатів вибрав свою лабораторію і після декількох годин оголосив про те, що він чистий, тести були зроблені і все добре". Володимир викликав Порошенка та Зеленського на стадіон, аби перевіритися "в компетентній організації і лабораторії". "Я особисто проходив це тестування багато разів і запевняю, що це тестування буде справжнім", – сказав він.

 

"Тестування крові кандидатів у Президенти буде проходити в Америці на базі спортивної медичної лабораторії", – сказала представниця VADA докторка Анжела Сільва.

 

З її слів, Voluntary Anti-Doping Association – то незалежна неприбуткова організація, закладена в 2011 році для того, щоб забезпечувати ефективну антидопінгову політику. "Проби крові, які ми сьогодні візьмемо, будуть відправлені і проаналізовані на понад 300 показників", – сказала представниця VADA.

 

Вона пояснила, що Voluntary Anti-Doping Association є окремою структурою і незалежною від World Anti-Doping Agency. "Завданням WADA є контроль і моніторинг усіх процедур за антидопінговими кодами. Світова антидопінгова агенція не тестує, а лише проводить нагляд. VADA, своєю чергою, на базі цих самих лабораторій проводить тестування і забезпечує контроль допінгу професійних спортсменів під керівництвом світової організації", – пояснила Сільва.

 

"Наша організація проводила тисячі досліджень по всьому світу, і жоден результат не був спростований. Для нас велика честь забезпечувати прозорість виборів в Україні, що є в інтересах усього українського народу", – повідомила вона.

 

10.04.2019