У Казахстані відбудуться дострокові президентські вибори.

Їхнє проведення оголосив виконувач обов’язків глави держави.

 

 

Виконувач обов’язків президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, котрий вступив на посаду наприкінці березня, оголосив про проведення дострокових виборів. Вони відбудуться в червні цього року, а не наступного, як це заповідалося раніше. Токаєв став президентом після добровільної демісії Нурсултана Назарбаєва, котрий правив країною майже три десятиліття.

 

«Я ухвалив рішення про проведення позачергових виборів 9 червня. Я радився з цього питання з єлбаси», – заявив Токаєв в зверненні до громадян, яке цитує казахський інформаційний портал Tengri News. Єлбаси – лідер нації, цю посаду довічно обійматиме Назарбаєв як перший президент країни.

 

Токаєв мав би виконувати обов'язки глави держави до чергових президентських виборів. Він обійняв посаду глави держави на термін, який залишився до кінця формальної каденції Назарбаєва, тобто до квітня 2020 року.

 

Позачергові вибори, згідно з конституцією Казахстану, проводять через два місяці після їхнього оголошення. Таким чином, вони відбудуться 9 червня 2019 року.

 

Нагадаємо, що 19 березня Нурсултан Назарбаєв, котрий обіймав посаду президента Казахстану 29 років, оголосив про дострокову демісію. Його повноваження, як належить за законом, перейшли до Токаєва, котрий обіймав посаду спікера сенату.

09.04.2019