Експерти VADA вирушають в Україну для обстеження кандидатів.

 

Експерти Voluntary Anti-Doping Association (VADA) підтвердили, що цього тижня прибудуть в Україну для здійснення перевірки кандидатів у Президенти на вживання заборонених речовин та наркотиків.

 

Про це повідомила президентка VADA, Громадської (або добровільної) антидопінгової асоціації, Маргарет Гудмен у свому відеозверненні. Відеоролик із заявою Гудмен поширив у Facebook багаторічний чемпіон світу з боксу Володимир Кличко.

 

 

Пані Гудмен заявила, що асоціацію VADA створили у 2011 році, «щоб спортсмени отримали можливість продемонструвати своє бачення і волю до чесності й чистоти змагань».

 

«Ми зробили тисячі тестів для спортсменів з усього світу. Ці тести роблять тільки кваліфіковані і сертифіковані фахівці акредитованих у всьому світі лабораторій. Якщо кандидати в Президенти України погодяться, ми матимемо за честь і гордість допомогти їм продемонструвати чистоту змагань і чесність їхньої політики», – сказала Гудмен.

 

Voluntary Anti-Doping Association – авторитетна міжнародна асоціація, котру залучають для допінг-контролю найбільші боксерські організації світу. VADA не слід плутати із WADA – Світовою антидопінговою асоціацією, закладеною Міжнародним олімпійським комітетом.

 

 

Нагадаємо, ініціатива пройти медичні аналізи з метою перевірки вживання алкоголю та наркотиків належить Володимиру Зеленському, котрий 10 квітня закликав Петра Порошенка прийти на дебати на стадіон «Олімпійський».

 

Порошенко прийняв виклик Зеленського і звернувся до нього з пропозицією прибути 12 квітня на НСК «Олімпійський» для проходження медичного огляду.

 

Зеленський не прибув на «Олімпійський» в обумовлений час, натомість вранці він здав аналізи в лабораторії Eurolab, власним котрої є його приятель і бізнес-компаньйон Андрій Пальчевський.

 

У п’ятницю Зеленський продемонстрував результати свого обстеження, котре не виявило в його крові слідів вживання наркотиків.

 

Компанія Eurolab оприлюднила результати Зеленського на бланку, котрий свідчив про те, що біологічний матеріал узяли для обстеження кількома днями раніше, ще до того, як Зеленський з’явився у лабораторії при камерах. Штаб Зеленського назвав цей недолік помилкою і оприлюднив новий документ із результатами: адміністрація попросту змінила дату на документі, при цім замість вказаної у бланку особи підписався хтось інший (підписи на двох документах належить різним особам).

 

Власник Eurolab і кандидат у Президенти Володимир Зеленський мають спільний бізнес – ТзОВ «Про життя з Андрієм Пальчевським». Засновниками товариства є сам Пальчевський і офшорна компанія «Грін Фемілі Лтд», котра також є засновницею юридичної особи «95 квартал» і, зокрема, фігурувала у скандалі з продакшном Зеленського на території Росії.

 

Сам власник Eurolab'у Андрій Пальчевський днями узяв участь в ефірі на російському телебаченні, під час котрого заявив, що Зеленський – надія для українсько-російських зносин.

 

08.04.2019