У документі містився заклик притягнути до відповідальності «всіх, хто підриває мир і безпеку в Лівії».

 

    

 

Росія заблокувала в неділю, 7 квітня, заяву Ради безпеки ООН із закликом до всіх збройних формувань, котрі виступають на боці Лівійської національної армії (ЛНА) генерала Халіфи Хафтара, зупинити наступ на Тріполі. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на джерела в дипломатичних колах.

 

Москва наполягала на тому, щоб заклик припинити бойові дії в офіційній заяві Радбезу був звернений до всіх збройних сил в Лівії. Однак відповідну зміну формулювання заяви не підтримали інші члени Радбезу.

 

Нагадаємо, що за підсумками закритого засідання в ніч на 6 квітня Рада безпеки ООН виступила зі заявою для преси, в якій вимагала від ЛНА припинити бойові дії. Після цього Велика Британія запропонувала 15 країнам-членам Радбезу ООН формальніший текст заяви, яку треба було узгодити одностайно. Утім Росія відмовилася підтримати документ.

 

Запропонована Великою Британією заява закликала ЛНА припинити бойові дії, а всі збройні сили в Лівії – сприяти деескалації конфлікту. У проекті документа містився також заклик притягнути до відповідальності «всіх, хто підриває мир і безпеку Лівії».

 

Відомо, що Росія є важливим союзником генерала Хафтара.

08.04.2019