Проросійського мера Риги усунуто з посади.

Нілові Ушакову закидають корупційні діяння.

 

 

Ніла Ушакова відсторонено від посади мера Риги через порушення в зв'язку зі справою про корупцію в муніципальній транспортній компанії Rigas Satiksme. Відповідне рішення ухвалив міністр охорони навколишнього середовища та реґіонального розвитку Латвії Юріс Пуце. Про це в п'ятницю, 5 квітня, повідомив інформаційний портал Delfi з покликом на сайт офіційного видання уряду.

 

У поданні Пуце серед причин звільнення вказані нецільова витрата коштів і неналежне виконання обов'язків з нагляду над закупівлями Rigas Satiksme. Протягом 30 днів Ушаков може оскаржити рішення міністра в суді.

 

Минулого року в Латвії було розпочато розслідування справи про корупцію в муніципальній транспортній компанії Rigas Satiksme. У цій справі було затримано кількох високопоставлених співробітників компанії, п'ятеро членів правління подали у відставку. Зі своєї посади раніше також пішов віце-мер Риги Андріс Амерікс.

 

30 січня співробітники Бюро зі запобігання та боротьби з корупцією Латвії провели обшуки в кабінеті Ніла Ушакова, а також у нього вдома. Після обшуків він заявив, що до нього не застосованого запобіжного заходу і що він не має наміру йти зі своєї посади. «Моє сумління чисте», – запевнив мер. Опозиція в ризькому парламенті тоді ініціювала вотум недовіри Ушакову, але не змогла набрати необхідну кількість голосів.

 

Ніл Ушаков обіймає посаду мера Риги з 2009 року, крім того, він є головою правління опозиційної соціал-демократичної партії «Згода», яка відстоює інтереси російськомовної частини населення Латвії і виступає за тісніші зв'язки з Росією.

 

Свою кар'єру Ушаков розпочав 1998 року на російському телеканалі НТВ як продюсер у країнах Балтії. В журналістиці Ушаков працював до 2006 року, коли був обраний до Сейму за списком «Згоди». Ушаков планує стати кандидатом на виборах до Європейського парламенту, які пройдуть наприкінці травня 2019 року.

 

05.04.2019