Міністри НАТО домовилися про посилення безпеки у Чорному морі.

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що міністри закордонних справ Альянсу домовилися про пакет заходів для України та Грузії, спрямованих на посилення безпеки в регіоні Чорного моря, і знову закликав Росію звільнити захоплених українських моряків.

 

Про це він сказав у четвер у Вашингтоні після завершення роботи першої сесії зустрічі міністрів закордонних справ, приуроченої 70-річчю з дня заснування Альянсу, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Росія використовувала силу, щоб незаконно анексувати Крим в України, і продовжує нарощування військової сили в регіоні. Ми закликаємо Росію звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила минулого року в Азовському морі", – наголосив Столтенберґ.

 

З його слів, союзники говорили про те, "що ще ми можемо зробити, щоб посилити нашу безпеку в регіоні Чорного моря". "Ми домовилися про пакет заходів із метою поліпшення обізнаності про ситуацію і посилення нашої підтримки Грузії та України", – розповів генсек Альянсу.

 

При цім він уточнив, що підтримку можуть посилити шляхом навчання морських сил, берегової охорони, візитами до портів, проведення навчань та обміну інформацією. Столтенберг нагадав, що вже зараз одна з морських груп НАТО патрулює Чорне море, а сьогодні відбуваються навчання "з українськими та грузинськими кораблями". "Ми триматимемо наш фокус і нашу присутність у цьому важливому регіоні", – наголосив Столтенберґ.

 

04.04.2019