УПЦ Московського патріархату закликала Варфоломія відкликати Томос.

 

Українська православна Церква Московського патріархату закликала Вселенського патріарха Варфоломія відкликати Томос про автокефалію Української Церкви, вважаючи, що він завдав шкоди світовому православ'ю й породив конфлікти в Україні.

 

Про це йдеться у заяві священного синоду УПЦ.

 

"Церковна дійсність в Україні свідчить, що для православних християн Томос не приніс ні єдності, ні миру, ні спокою, як це обіцяли рік тому ініціатори цієї ідеї з церковних і державних кіл. Натомість, плодами Томосу стали насильство, конфлікти, протистояння, сльози та страждання віруючих Української православної Церкви. Всі ці факти свідчать, що проста легалізація розколу не змінює розкольників, які залишаються ворожими та агресивними до Церкви. Лише покаяння і щире визнання розкольниками своїх помилок перед Церквою та повернення до її лона може принести мир і єдність в церковне життя України", – заявили в Московському патріархаті.

 

"Слід констатувати, що дії Константинопольського патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності. Вважаємо, що Константинопольський патріархат і особисто Патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням. Способом виправлення цієї помилки могло би бути відкликання Томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу та скликання Всеправославного зібрання задля соборного вирішення українського церковного питання", – вважають в УПЦ МП.

 

04.04.2019