Конґрес США готує нові санкції проти Росії.

Вони зумовлені втручанням Кремля у вибори в Сполучених Штатах.

 

 

Американські сенатори підготували законопроект про запровадження нових санкцій проти Росії у зв'язку з втручанням у президентські вибори 2016 року. Мета законопроекту – запобігти втручанню інших держав в американські вибори. Хоча в документі сказано, що потенційну загрозу можуть становити Китай, Іран і КНДР, головним чином він спрямований проти Росії.

 

Це вже другий законопроект, що передбачає санкції проти Росії, який вноситься новим складом конгресу. Першим був «Закон про захист безпеки США від агресії Кремля» (DASKA-2019), який прозвали «санкціями з пекла».

 

Авторами нового законопроекту, який отримав назву «Закон про захист виборів від загроз шляхом встановлення обмежень» (Defending Elections from Threats by Establishing Redlines – DETER Act), стали сенатори Кріс Ван Голі (демократ) і Марко Рубіо (республіканець).

 

Відповідно до законопроекту, директор національної розвідки США повинен буде протягом 30 днів після будь-яких виборів федерального масштабу відзвітувати, чи втручалася в них Росія або будь-яка інша іноземна держава. Якщо таке втручання буде виявлено, то протягом 10 днів пропонується запровадити санкції.

 

«Оскільки Володимир Путін розуміє тільки політику залякування, закон DETER від 2019 року цілком ясно дає зрозуміти Росії та іншим ворожим урядам, що Сполучені Штати негайно реагуватимуть на спроби втрутитися в наші вибори», – заявив сенатор Рубіо.

 

Як повідомила в середу, третього квітня, аґенція Reuters, санкції передбачається запровадити щодо найбільших російських банків, таких як «Сбербанк» ВТБ, «Газпромбанк», «Внешэкономбанк» і «Россельхозбанк», а також поширити їх на енергетичний і оборонний сектори російської економіки.

 

03.04.2019