НАТО планує значно розширити військову присутність у Чорному морі.

Таким чином Альянс хоче підтримати прохід українських суден через Керченську протоку.

 

                           Кей Бейлі Гатчінсон

 

НАТО має намір вжити заходів для захисту українських кораблів. Про це у вівторок, другого квітня, заявила на брифінгу для іноземних журналістів у Вашінґтоні постійна представниця США при НАТО Кей Бейлі Гатчінсон (Kay Bailey Hutchison), слова котрої цитує інформаційний портал Britain News.

 

За словами пані Гатчінсон, на нараді міністрів закордонних справ країн – членів НАТО, яка проходить у Вашінґтоні, буде ухвалено так званий «чорноморський пакет», який передбачає активні заходи з підтримки України в її конфлікті з Росією. «Ми шукатимемо способи розширити діяльність у всьому чорноморському реґіоні. Ми посилимо нагляд, а також збільшимо число кораблів від країн – членів Альянсу в Чорному морі, окрім того, в силу вступили (антиросійські, – Z) санкції за дії проти України», – підкреслила представниця США при НАТО.

 

Кей Бейлі Гатчінсон пояснила, що мова йде про пакет, який зміцнює розвідку, повітряну розвідку, а також передбачає відрядження більшого числа кораблів країн НАТО в Чорне море, щоби гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку в Азовське море. Вона додала, що на даному етапі потрібно приділити басейну Чорного моря «більше уваги, щоб гарантувати свободу мореплавства у цих водах», щоби країни реґіону «відчували себе вільними від російського втручання».

 

«Дуже важливо, щоб мешканці Румунії, Болгарії, України та Грузії відчували себе безпечно в зоні Чорного моря – як на воді, так і на суші. Росія розміщує озброєння в Криму, а Крим – це частина України… Неприпустимо, що українських моряків утримують у в'язниці в Москві. Ми повинні переконатися, що у нас є можливість стримувати агресію Росії», – наголосила пані Гатчінсон. Вона також підкреслила, що США і країни – члени НАТО повинні мати можливість протистояти Росії в Чорному морі.

03.04.2019