Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, котра спростить умови ведення бізнесу і покращить позиції України в рейтингу Doing Business.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

 

"27 березня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовану і розроблену Мінекономрозвитку комплексну постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позиції України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business”, – йдеться в повідомленні.

 

Зі слів першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова, бізнес-клімат в Україні складається з багатьох малих рішень, що в комплексі дають значний результат. Одне із ключових завдань в сфері поліпшення бізнес-клімату – максимально зменшити кількість безпосередніх контактів між бізнесом та чиновниками.

 

"Саме для цього ми щоразу розширюємо можливості електронного урядування в сфері реєстрації та отримання бізнесом дозволів та інших документів. В ухваленій урядовій постанові, зокрема, визначені норми, що дають змогу засновникам товариств з обмеженою відповідальністю в електронній формі обирати для себе варіанти статуту, а замовникам будівництва – швидше і з меншими витратами для себе реєструвати декларації про готовність будівництва за допомогою електронного кабінету”, – сказав Нефьодов.

 

Так, уряд спростив процес приведення статутів існуючих ТОВ відповідно до закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”. Згідно з ухваленими в постанові змінами, засновники ТОВ зможуть в електронній формі обирати той варіант статуту, який їм найбільше підходить. Сама процедура реєстрації ТОВ буде максимально прискорена.

 

Водночас, Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які звертаються по отримання кредитів. Досі на законодавчому рівні такої можливості не було, що ускладнювало банкам завдання прогнозувати спроможність особи виконати власні зобов’язання щодо виплат за кредитом. Це підвищувало ризиковість банківських операцій по кредитах, а також призводило до накопичення проблемних кредитів, що, своєю чергою, збільшує вартість грошей для клієнтів. Очікуваним результатом ухвалення постанови стане зменшення вартості кредитування.

 

Також ухвалена Кабінетом Міністрів постанова встановила єдиний, прозорий та дружній для бізнесу порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. Досі в законодавчому полі України не було чітко визначеної процедури надання адрес готовим об’єктам будівництва; наданням поштових адрес займались органи місцевої влади на власний розсуд. Відсутність чіткої процедури із надання адрес часто призводила до зловживань: штучного затягування процедури та подальшого створення перепон на шляху реєстрації нових об’єктів нерухомості.

 

Водночас, уряд спростив реєстрацію декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації через розширення функціоналу електронного кабінету працівників державного архітектурно-будівельного контролю, а також визначення статусу електронного сервісу як електронного кабінету замовника. Це рішення стимулюватиме замовників будівництва більше використовувати можливості електронного урядування в сфері реєстрації об’єктів нерухомості і зменшити їхню особисту взаємодію з органами державного архітектурно-будівельного контролю.

 

Кабінет Міністрів привів процедури здійснення екологічного контролю скидання вод, які містять забруднювальні речовини, під час перебування суден у внутрішніх морських водах чи територіальному морі, у відповідність до вимог Митного кодексу України (виключення контролю баластних вод). Досі в законодавстві України існувала недосконала процедура здійснення морськими екологічними інспекціями Держекоінспекції контролю скидання вод, які містять забруднювальні речовини, під час перебування суден у внутрішніх водах України. Результатом ухвалення визначеного постановою рішення стане зменшення корупційних ризиків в екологічній сфері.

 

Ще одним рішенням уряду, ухваленим на користь бізнесу, є спрощення імпорту автомобільних запчастин, що сприятиме зменшенню адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції.

 

27.03.2019