Справа Гандзюк: Підозрюваний в убивстві мав контакт із правоохоронцями після нападу.

 

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Ігор Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші основні "гарячі" для розслідування дати.

 

Про це йдеться у фільмі-розслідуванні проекту журналістських розслідувань "Слідство.Інфо" "Гандзюк: системне вбивство".

 

 

Нагадаємо, згідно з версією слідства, Павловський міг бути співорганізатором убивства Катерини; саме через нього нібито передавали гроші виконавцям нападу. Павловський, колишній помічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука, перебуває під арештом із листопада минулого року.

 

Зокрема, журналісти встановили, що в день нападу, вранці 31 липня, Павловський телефонував голові Чаплинського міжрайвідділу СБУ Антону Запорожцю. Цей чоловік живе в будинку, де мешкала Катерина. Працівник СБУ відмовився від коментарів у цій справі.

 

У переліку контактів Павловського є правоохоронці обласного рівня. Зокрема, майже 80 разів упродовж літа 2018-го Павловський контактував із заступником прокурора Херсонської обласної прокуратури Костянтином Шабуняєвим. Як повідомив чиновник, вони спілкувалися тільки по роботі. "Тут були звернення народного депутата Паламарчука й він приходив до мене на прийом, можна перевірити в книзі звернень громадян. Приходив у приймальні та неприймальні дні зі зверненнями", – сказав Шабуняєв.

 

Однак, згідно з інформацією журналістів, Павловський і Шабуняєв також спілкувалися в позаробочий час – увечері або у вихідні дні.

 

Також Павловський підтримував постійні зв'язки зі "словиками" із Олешківського району. Важливо акцентувати на тому, що офіційне слідство вважає основним мотивом убивства Гандзюк її позицію щодо підпалів і вирубування лісів на Олешківщині. Катерина Гандзюк висловлювала переконання, що ліс зайнявся через підпал ділків, причетних до незаконного вирубування.

 

Зокрема, починаючи від дня нападу на активістку та протягом літа й осені минулого року Павловський майже 30 разів контактував ще з одним співробітником спецслужби – очільником міжрайвідділу СБУ в Олешківському районі Борисом Плахутою.

 

Наступного дня після нападу, 1 серпня, Павловський мав три телефонні розмови з тодішнім начальником Новокаховської поліції Сергієм Сидоренком. Саме цьому відділу підпорядкована Олешківська поліція.

 

І Плахута, і Сидоренко відмовилися коментувати цю інформацію журналістам.

 

Чи не найбільше Павловський зідзвонювався з керівником Новокаховської прокуратури Олександром Королем – понад 160 разів протягом півроку. Король очолює місцеву прокуратуру, яка провадила справу про підпал лісу.

 

Олександр Король визнав, що спілкувався з Павловським. "Він же помічник депутата був, звернення постійно писали. Так що приходилося спілкуватися. Я по справі Каті Гандзюк взагалі з ним не спілкувався", – пояснив Король.

 

Журналісти проекту "Слідство.Інфо" отримали копії матеріалів слідства, із котрих випливає, що до лісових пожеж, імовірно, причетний заступник голови Херсонської облдержадміністрації Євген Рищук. Правоохоронці начебто опрацьовують версію, що замовниками знищення насаджень були Рищу і керівник обласного лісогосподарства Віктор Тищенко. "У подальшому незаконно зрубаний ліс… транспортується до підконтрольних Рищуку та Тищенку пилорам", – ідеться в документі.

 

До махінацій з лісом начебто причетний і голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, котрий взимку відбув кілька днів під вартою у цій справі.

 

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня. Її облили концентрованою сірчаною кислотою біля під’їзду власного будинку. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й пережила низку важких операцій. 4 листопада Катерина Гандзюк померла.

 

17 серпня 2018 року правоохоронці затримали одного з імовірних організаторів нападу на Гандзюк Сергія Торбіна під час спроби втекти з Херсона. Під арештом також перебуває кілька компаньйонів Торбіна – виконавців нападу.

 

В організації злочину проти Гандзюк працівники СБУ підозрюють також Олексія Левіна (Москаленка), його оголосили в розшук. 29 січня під час прес-конференції в Києві його адвокат Михайло Величко заявив, що Левін залишив країну 19 серпня "з особистих причин".

 

26.03.2019