АП зібрала за одним столом Епіфанія і Онуфрія задля спокійних виборів.

 

Президент України Петро Порошенко звернувся до Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій з проханням закликати провести вибори без насильства і в спокої. Голова держави просить підняти молитви за суспільну злагоду і єдність.

 

Про це йшлося під час зустрічі з членами Ради Церков в Адміністрації Президента.

 

 

"Вибори – це є випробовування для держави, для демократії, випробовування єдності для будь-якого суспільства. А особливо для суспільства, яке перебуває у стані війні", – заявив Петро Порошенко, згідно з повідомленням АП.

 

Голова держави поінформував учасників зустрічі про ескалацію становища на лінії розмежування й констатував, що через порушення режиму тиші на Донбасі майже щодня гинуть українські військовики.

 

"Я був би вам дуже вдячний, якби Всеукраїнська рада Церков закликала провести вибори без насильства. Провести вибори в мирі і спокої. Ваш заклик до суспільної злагоди обов’язково буде почутий. Цей заклик міг би бути доповненим молитвами за перемогу, мир і єдність в Україні", – звернувся Президент.

 

Порошенко певен, що сьогодні, коли Україні конче потрібні єдність та мир, у цей складний час голос Церкви є надзвичайно важливим. "Важливим у питаннях суспільного миру, адже ви маєте великий авторитет у суспільстві", – зауважив він.

 

Першою серед Церков на заклик голови держави відгукнулася ПЦУ.

 

У п'ятницю Православна Церква України опублікувала розпорядження про молитву за Україну в час виборів. У Михайлівському соборі надали текст молитви "у зв’язку з особливою відповідальністю, яка в час виборів Президента України покладається на наш народ, враховуючи необхідність захистити державність України, єдність, суспільний мир перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь".

 

 

Також ПЦУ рекомендувала зачитувати після недільних богослужінь звернення Священного синоду Церкви щодо виборів Президента України. У тому зверненні Церква акцентує увагу на тому, що майбутній Президент мусить бути здатним обороняти державу від Росії. А також закликає не купуватися на "солодкі обіцянки".

 

Митрополит Епіфаній на зустрічі ВРЦРО з Президентом сказав, що такі засідання (а це чи не перша публічна з'ява предстоятелів ПЦУ та УПЦ МП разом) позитивно впливають на становище в державі. Глава Православної Церкви був компліментарним щодо Порошенка, висловивши йому подяку і за збереження незалежності держави, і за здобуття автокефалії Церквою.

 

Глава УГКЦ Святослав заявив, що Українську Греко-Католицьку Церкву тривожать прояви агресії, ненависті, протистояння, "які хтось хоче спроектувати в лоно українського суспільства".

 

 

"Ті, яким найбільше довіряє сьогодні український народ, – армія, волонтери, Церкви і релігійні організації – ми разом кажемо рішуче «ні» насильству", – вважає владика.

 

На думку Святослава, без злагоди необхідних умов для чесних і справедливих, прозорих виборів "не можна створити".

 

Також глава УГКЦ акцентував увагу на тому, що в Україні слід дотримати свободу віросповідань. "Для нас важливо, щоб наша держава зберегла свій світський характер і була рідним домом для всіх. І всі Церкви і релігійні організації мають абсолютно однакові права, але і обов’язки перед своєю державою, перед своїм народом і перед законом України", – закликав Святослав.

 

Глава Церкви підкреслив, що УГКЦ завжди хоче будувати партнерські відносини з державою, щоб разом працювати для спільного блага. "Ми різні, але нас об’єднує відчуття обов’язку перед нашим народом. І в цьому ми можемо бути прикладом для політиків, щоби ставити благо народу вище за вузькопартійні інтереси. Для нас релігійна свобода означає однакове ставлення з боку держави до всіх Церков і релігійних організацій. І водночас – партнерські відносини", – додав предстоятель.

 

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій основну увагу зосередив на становищі Української Православної Церкви Московського патріархату, поскаржившись на захоплення храмів, при цім звинуватив у цьому, зокрема, представників органів місцевого самоврядування.

 

 

"Впевнений, що все те, що зараз твориться навколо нашої Церкви зокрема і серед православних взагалі, – це не той шлях, яким ми маємо йти. Це точно не той шлях, який приведе нас до єдності. Слід визнати хибність цього шляху, зробити висновки з помилок, і шукати інших шляхів церковної єдності. Захоплення і перетягування парафій лише відкидають процес єдності на десятиліття назад", – заявив Онуфрій.

 

Глава УПЦ МП також заявив про переслідування священиків Московського патріархату.

 

Згідно з повідомленням прес-служби УПЦ МП, реагуючи на слова Онуфрія, Президент сказав, що ані він, ані будь-яка обласна державна адміністрація не надсилали вказівок щодо переведення храмів з однієї конфесії до іншої. У відповідь предстоятель Церкви передав Президенту список храмів, котрі вважає захопленими.

 

Після завершення офіційної частини заходу Петро Порошенко мав приватне кількахвилинне спілкування з Онуфрієм.

 

Члени ВРЦІРО також поділилися з головою держави своїми думками щодо необхідності підтримки державою інституту сім’ї та традиційних цінностей, прийняття закону про капеланське служіння в армії, а також висловили спільне переконання в недопустимості насильства, пов’язаного з виборчим процесом. Вибори мають бути чесними і справедливими, а всі кандидати, які не отримають належної підтримки виборців, мають мати мужність визнати свою поразку, переконані члени ВРЦІРО.

 

22.03.2019