Президент присвоїв звання "Герой України" двом військовикам.

 

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" старшому сержанту Андрію Конопльову (посмертно) та підполковникові Івану Вінніку.

 

Голова держави вручив нагороди під час відвідин Хмельниччини, повідомила прес-служба АП.

 

 

Від імені Андрія Конопльова, помічника гранатометника героїчної 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних сил, нагороду приймала його дружина Галина Конопльова та два сини.

 

"Шановна Галино Миколаївно, шановні сини, подвиг Андрія – вашого чоловіка і батька, назавжди залишиться у всенародній пам’яті та стане символом незламності і бойового духу захисників української землі», – звернувся до родини героя Президент.

 

Головнокомандувач згадав про те, що в січні 2015 року під час оборони взводного опорного пункту в районі Нікішиного Андрій Конопльов першим виявив наступ бойовиків і першим вступив у бій. Конопльов встиг знищити два танки противника, але сам загинув – ціною власного життя врятувавши бойових товаришів.

 

Підполковник Іван Віннік, командир механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ ЗСУ, отримав державну нагороду особисто. "Іван Віннік сьогодні у строю воїнів, що отримують бойову техніку", – привітав Президент.

 

 

"За його плечима – бої за Савур-Могилу, Міусинськ, Червону Поляну, Лутугіно, Білокам’янку, Щастя та інші населені пункти. Значна кількість знищеної ворожої техніки. Та головне – підполковник Віннік, а у 2014 році під Савур-Могилою тоді ще капітан Віннік показав виняткову сміливість, вмілість, витримку та мужність у бою. Виходив із найскладніших, часом, здавалося б, безнадійних ситуацій", – описав Президент.

 

21.03.2019