Перший тюремний вирок від НАБУ і САП: екс-голова РДА отримав 3 роки.

 

Вперше український суд оголосив обвинувальний вирок із позбавленням волі в провадженні під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Як повідомили у прес-службі САП, Київський районний суд Одеси засудив колишнього голову Захарівської районної державної адміністрації в Одеській області, який безпідставно виписав самому собі надбавки на загальну суму понад 65 тисяч гривень, зловживаючи своїм службовим становищем.

 

Чиновникові призначили три роки позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на три роки.

 

Згідно з повідомленням САП, обвинувачений підготував та самостійно підписав лист на ім’я на той час голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі для отримання погодження на встановлення йому надбавки за інтенсивність праці і виконання особливо важливої роботи.

 

Згодом він, щоби приховати свої наміри, усно звернувся до заступника голови Одеської ОДА з проханням поставити "проміжну" резолюцію в зазначеному листі. "Зауважимо, попри те, що лист був підписаний заступником Одеської ОДА, його не відмітили як вхідний документ та не направили на розгляд голові. Таким чином, обвинувачений, усвідомлюючи, що надбавки не погоджені у встановленому законному порядку, підписав розпорядження, якими призначив собі надбавки в розмірі 695 відсотків від посадового окладу", – підкреслили в САП.

 

Чоловіка визнали винним за статтею 191 Кримінального провадження України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

19.03.2019