П'ять років після незаконної анексії Криму: ЄС висунув вимоги до Росії.

 

Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України, а також вважає анексію півострова викликом для всієї світової спільноти.

 

Про це йдеться у заяві Високого представника ЄС Федеріки Моґеріні, що її цитує "Укрінформ".

 

 

"Через п'ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальній цілісності України... Анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці", – йдеться у заяві.

 

Європейський Союз знову закликає держави – члени ООН розглянути заходи щодо невизнання анексії згідно з резолюцією 68/262 Генеральної асамблеї ООН.

 

"Порушення Росією міжнародного права спричинили до небезпечного зростання напруженості в Керченській протоці й Азовському морі. Необґрунтоване застосування сили Росією проти України 25 листопада 2018 року є нагадуванням про негативні наслідки незаконної анексії Кримського півострова для регіональної стабільності", – зазначила представник ЄС.

 

Унія закликала Росію негайно звільнити незаконно захоплених у Керчі українських моряків, судна й устаткування, а до їхнього звільнення – поважати їхні права на юридичне представництво і доступ до консульських органів, а також надавати постраждалим належну медичну допомогу.

 

Європейський Союз засудив будівництво Керченського моста без згоди України і чекає, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід усіх судів через Керченську протоку в Азовське море відповідно до міжнародного права.

 

Високий представник нагадала, що ЄС не визнає проведення Російською Федерацією виборів на Кримському півострові.

 

ЄС також повторив свій заклик до негайного звільнення Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколи Семени, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку і всіх тих, кого було затримано на Кримському півострові і засуджено всупереч міжнародному праву.

 

Міністерство закордонних справ Туреччини зазначає у своїй заяві: офіційна Анкара не визнає псевдореферендуму, проведеного 16 березня 2014 року на території Криму, й укотре підтверджує підтримку територіальної цілісності України.

 

“Українська Автономна Республіка Крим була анексована Російською Федерацією з порушенням міжнародного права на підставі незаконного референдуму, що відбувся п’ять років тому 16 березня. У зв’язку з цим ми повторюємо, що не визнаємо фактичну ситуацію, викликану цим актом, і підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться в заяві МЗС Туреччини.

 

У турецькому міністерстві відзначили, що становище кримських татар залишається пріорітетним питанням для Туреччини. “Ми продовжуватимемо підтримувати кримських татар, щоб вони жили в мирі та безпеці на своїй історичній батьківщині, зберігаючи свою ідентичність”, – зазначили в Анкарі.

 

18.03.2019