Провідник Меджлісу і донька полоненого моряка виступили на Радбезі ООН.

 

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз наголосив на засіданні Ради безпеки ООН, що Росія відповість за свої злочини, скоєні у Криму та загалом в Україні. Засідання Радбезу було присвячене п'ятим роковинам окупації Криму.

Про це повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

 

“Я хочу нагадати та ствердно заявити, що ці злочини, які сьогодні вчиняють в Україні та у Криму, – ви будете за них відповідати. Ми ніколи не пробачимо вам сльози сотень тисяч матерів. Ми не пробачимо вам сирітства наших дітей”, – наголосив Чийгоз, звертаючись до російських представників.

 

Він підкреслив, що окупація Росією Криму була помстою: "Помста нашим громадянам у Криму за те, що хочуть жити вільно та у мирі. За те, що хочуть бути з Україною. Це помста Україні за те, що вона хоче бути зі всіма цивілізованими країнами разом, боротися за своє майбутнє та жити вільно”, – зазначив Чийгоз.

 

Заступник голови Меджлісу додав, що він є живим свідком російського терору та того, як російська влада намагається "ламати" людей.

 

“Помсту, яку ви сьогодні у вигляді терору вчиняєте на моїй батьківщині проти мирних мешканців, – ми вам її ніколи не пробачимо. І ви відповідатимете, скільки часу би не минуло”, – наголосив Чийгоз, звертаючись до російського представника.

 

Донька старшого матроса Андрія Оприска, полоненого Росією, Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на бік захисту людяності та гідності.

 

 

“З моменту, коли це сталося (захоплення моряків, – Z), кожна секунда мого життя присвячена не лише мені, а й моєму батьку, який перебуває у в’язниці. Чи можете ви уявити, що ваше щодення життя може настільки раптово змінитися?” – запитала донька моряка.

 

Оприско додала, що вона не є ані політиком, ані дипломатом, а просто людиною, яка хоче жити у безпечному світі.

 

“Декларація прав людини ООН та Женевська конвенція, що стосується поводження з військовополоненими, мали служити людству. Я вимагаю, щоб з моїм батьком та іншими військовими моряками поводилися гідно, як передбачено цими документами, та, врешті-решт, відпустили їх”, – заявила дочка військовополоненого.

 

Вона додала, що дуже хвилюється і навіть боїться за долю тих моряків, які були поранені, оскільки їм не надають необхідної допомоги і вони ризикують отримати інвалідність, якщо така допомога не буде негайно надана.

 

“Я прошу всіх присутніх у цій кімнаті разом зі мною стати на бік служіння людяності та гідності. Давайте не втрачати того, що робить нас людьми”, – закликала Оприско.

 

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця заявив про потребу позбавити Росію права вето в Раді безпеки ООН.

 

 

“На нашу думку, імплементація статті 27 Статуту ООН, яка визначає, що член Ради Безпеки ООН, який є стороною конфлікту, має утримуватися від голосування щодо рішень у цьому конфлікті, є, як ніколи, доречною”, – заявив він.

 

“Якби не наявність у держави-агресора права вето, у нас би вже був повноцінний миротворчий контингент з мандатом Ради Безпеки ООН на всю окуповану територію, включно з українсько-російським державним кордоном”, – підкреслив український дипломат.

 

Він наголосив: ніхто не зможе гарантувати, що інші держави-члени ООН не стануть жертвами агресії, як Україна, якщо Рада Безпеки не стане по-справжньому безкомпромісною у відстоюванні міжнародних миру та безпеки. “Потрібна фундаментальна зміна ставлення, підходів та практик у тому, як робляться справи у сім’ї ООН”, – додав він.

 

Росія нагадує панові Кислиці резистентний вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування.

 

"Механізм ідентичний – хворобу, яку спричиняє вірус, лікують певними препаратами, але не всі хворі слідують суворим правилам і, як наслідок, з’являється наступне покоління вірусів, вже не вразливе до існуючих ліків”, – порівняв дипломат.

 

На його думку, міжнародне співтовариство стикається з усе войовничішою Росією через те, що масштабні порушення міжнародного права у Грузії, Україні та Сирії не отримали адекватної та рішучої відповіді.

 

“Те саме [що з вірусами] бачимо і тут – порушення Росією міжнародного права, які не отримують гідної відповіді міжнародного співтовариства, призводять до того, що Росія веде себе ще зухваліше та войовничіше, та все менше й менше переймається нормами та принципами міжнародного права”.

 

Заступник міністра додав: він перевіряв свою аналогію в консультаціях із міністром охорони здоров`я Уляною Супрун, і вона підтвердила його стурбованість: "Якщо пацієнт не завершить повного курсу необхідних антибіотиків, деякі мікроби можуть вижити та набути невразливості до ліків. Це саме те, що нині відбувається", – додав він.

 

17.03.2019