На президентських виборах в Словаччині лідирує ліберальна опозиціонерка Зузана Чапутова.

Вона є єдиною критично налаштованою до Кремля кандидаткою з-поміж трьох головних фаворитів виборчих перегонів.

 

 

Після підрахунку майже ста відсотків голосів на президентських виборах в Словаччині першу позицію займає представниця позапарламентської ліберальної партії «Прогресивна Словаччина», правниця Зузана Чапутова (Zuzana Čaputová). Про це в неділю, 17 березня, повідомив телеканал ORF з покликом на дані Центральної виборчої комісії Словаччини. 45-річну Чапутову під час голосування, яке відбулося в суботу 16 березня, підтримало  40,55 відсотка словацьких виборців.

 

На другому місці опинився заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович (Maroš Šefčovič) – у нього 18,66 відсотка голосів. Таким чином, Чапутова і Шефчович вийшли до другого туру президентських виборів, який відбудеться 30 березня.

 

Чапутова налажела до ініціаторів масових протестів проти корупції у владі, які почалися після вбивства журналіста Яна Куціяка. Нагадаємо, що 27-річний журналіст Ян Куціяк і його наречена були застрелені 21 лютого 2018 року у власному будинку під Братиславою. В останньому матеріалі, над яким Куціяк працював перед смертю, він досліджував зв'язок наближених прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, котрі, своєю чергою, були пов'язані з мафією. Стаття була опублікована вже після його загибелі.

 

Чапутова неодноразово наголошувала, що вважає політику Володимира Путіна «небезпекою не лише для Словаччини, а й для цілої Європи». Тим часом два її головних конкуренти на виборах – уже згаданий Шефчович і екс-голова Верховного суду Штефан Ґарабін (Stefan Harabin) – навпаки, виступали за діалог з Кремлем і висловлювалися проти антиросійських санкцій.

17.03.2019