Троє суддів вимагають відставки голови Конституційного Суду.

 

Судді Конституційного Суду України Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко заявляють, що подальше перебування Станіслава Шевчука на посаді голови КСУ спричинить до повного розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя.

 

Про це йдеться у зверненні суддів, що його отримала редакція аґенції УНІАН.

 

 

Нагадуючи, що Шевчука було обрано головою КСУ рік тому (21 лютого 2018 року), автори звернення наголошують, що, обійнявши посаду, "Шевчук поставив свої особисті інтереси вище інтересів суду, держави і суспільства".

 

Як заявляють автори звернення, Шевчук "зосередив свої зусилля на використанні можливостей високої державної посади для досягнення особистих цілей та задоволення власних амбіцій".

 

Зокрема, автори звернення наголошують, що "діяльності Шевчука на посаді голови суду притаманні: неналежне виконання посадових обов’язків та службова бездіяльність; перевищення посадових повноважень; систематичне і грубе ігнорування Конституції та законів України; недотримання вимог регламенту суду щодо процедури розгляду справ; нехтування такими конституційними принципами діяльності суду, як верховенство права, колегіальність і гласність; намагання у незаконний спосіб розширити свої посадові повноваження та створити паралельне управління судом і його секретаріатом; цинічне проштовхування через суд незаконних рішень; порушення законних прав суддів; неправомірне втручання у діяльність суддів та суду; маніпулювання розглядом справ; політизація діяльності суду; незабезпечення належного процесуального оформлення ухвалених судом рішень; видання незаконних розпоряджень та доручень; внесення на розгляд суду непідготовлених питань або питань, для розгляду яких відсутні правові (конституційні) підстави".

 

На переконання трьох суддів КСУ, наслідком такої діяльності Шевчука є глибока і системна інституційна криза в діяльності суду.

 

"Робота суду є хаотичною, значною мірою дезорганізованою і малопродуктивною. В основу організації роботи суду з розгляду справ кладеться не якість (обґрунтованість та вмотивованість) ухвалюваних рішень (як того вимагає Конституція України і закон), а кількість рішень – щоб таким чином продемонструвати, що Шевчук нібито є ефективним очільником суду", – стверджують вони.

 

Автори звернення переконані, що "перебування Шевчука упродовж року на посаді голови суду вже не залишає сумнівів у тому, що він неспроможний організувати належну роботу суду. Понад те, його діяльність на цій посаді стала загрозливою для функціонування суду на засадах, визначених Конституцією України та законом України «Про Конституційний Суд України»".

 

Також вони констатують, що "вперше за час існування суду у засобах масової інформації, політичних і бізнесових колах почали відкрито говорити про комерціалізацію його діяльності та зовнішньо-паралельне управління судом. Крім того, у цей період відбулась різка політизація діяльності суду".

 

Для авторів звернення є очевидним те, що "Шевчук не має наміру припиняти експлуатувати посаду голови суду в цілях, які не мають нічого спільного з конституційним правосуддям. Це підтверджується, зокрема тим, що він постійно ігнорує численні звернення до нього (починаючи з квітня 2018 року) припинити порушення Конституції та законів України, належно виконувати свої посадові обов’язки, зосередити свою діяльність на розв’язанні внутрішньо-організаційних проблем і налагодженні нормальної роботи суду".

 

Тож, на переконання трьох суддів КС, "подальше перебування Шевчука на посаді голови суду призведе до повного розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя".

 

 

15.03.2019