Півсотні людей загинули внаслідок терактів у мечетях Нової Зеландії.

За підозрою в скоєнні злочину затримано чотирьох підозрюваних.

 

 

У новозеландському місті Крайстчерчі було скоєно збройний напад на дві мечеті під час п'ятничної молитви. Одна з них розташована в центрі міста, друга мечеть – у передмісті Крайстчерча Лінвуді. Внаслідок вчиненої там стрілянини, за словами керівниці новозеландського уряду Джасінди Ардерн (Jacinda Ardern), 49 людей загинули, кілька десятків важко поранені. 

 

 

Владі вдалося затримати чотирьох підозрюваних, серед яких одна жінка. «У цей момент поліція займається дуже поважною і трагічною подією, пов'язаною зі стріляниною в центрі міста Крайстчерча», – заявив в п'ятницю, 15 березня, місцевий комісар поліції Майк Буш (Mike Bush), його слова цитує інформаційна аґенція Reuters.

 

Пізніше поліція повідомила, що в ході поліційної операції конфісковані саморобні вибухові пристрої, вогнепальна зброя і боєприпаси. Судячи з кількості виявленої зброї, кажуть експерти, напади на мечеті були ретельно підготованими.

 

«Це один з найчорніших днів в історії Нової Зеландії», – заявила прем'єрка країни Джасінда Ардерн. Вона назвала цей напад безпрецедентним актом насильства в історії країни.

 

Новозеландські медіа повідомили, що відповідальність за стрілянину взяв на себе 28-річний громадянин Австралії, який нібито прибув до Нової Зеландії для здійснення цього нападу. Перед терактом він написав якийсь маніфест з 74 сторінок, де висловив свої антиімміґрантські погляди. 

15.03.2019