Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що минулого тижня російська Федеральна служба безпеки перекрила всі схеми постачань комплектуючих для українського оборонно-промислового комплексу.

 

Про це Луценко сказав під час доповіді на тему скандалу в "Укроборонпромі" на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розслідування розкрадань у Збройних Силах України в середу в Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Протиповітряні українські ракети середнього радіусу дальності зроблені, зокрема, й завдяки тому, що "Оборонпром" закупив за подібною схемою частину необхідних виробів... І благати вже пізно, тому що ФСБ минулого тижня перекрила всі, принаймні відомі нам, схеми перевезень", – заявив Генпрокурор.

 

"Іншого шляху в оборонпрому я не знаю: в моменти, коли йдеться про унікальні вузли і деталі, налагодити виробництво яких навіть у Радянському Союзі займало десятки років", – поскаржився Луценко.

 

Нагадаємо, раніше Генеральний прокурор заявляв про те, що українські оборонні підприємства практикували контракти із фірмами, котрі постачали з Росії комплектуючі контрабандним шляхом. Зокрема, на такій схемі заробляла гроші й компанія "Оптимумспецдеталь", викрита журналістами проекту Bihus.info на махінаціях у військовій промисловості.

 

Юрій Луценко заявив: син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Ігор Гладковський був співучасником незаконних схем в оборонному комплексі, хоча наразі в його діях не констатовано складу злочину.

 

"Щодо ймовірної участі пана Гладковського (або Свинарчука), то переписка не вказує на те, що він займався або виробництвом, або переведенням коштів у готівку без сплати податків, але для нас очевидно, що він був співучасником цієї діяльності", – сказав Луценко.

 

"Ми зараз працюємо, щоб отримати необхідні докази, аби розширити коло підозрюваних", – додав він.

 

Генпрокурор, нагадав, що у провадженні ГПУ є справа про шахрайство, яке вчинив Андрій Рогоза (фактичний керівник "Оптимумспецдеталі") зі знайомими йому співробітниками СБУ. "Під час затримання в Рогози було знайдено телефони й переписку з Жуковим і тільки з Жуковим, у зв'язку з чим ми вилучили телефони й Жукова (партнер Рогози і Гладковського, – Z). З переписки цих двох осіб видно, що пан Рогоза був фактичним власником підприємства "Оптимумспецдеталь" і разом із Жуковим вони проводили операції постачання обладнання і деталей "Укроборонпрому" й подальшого переведення в готівку отриманих від цієї продукції коштів", – розповів Луценко.

 

Генеральний прокурор заявив, що витік інформації слідства про корупцію в оборонно-промисловому комплексі України, яка лягла в основу гучного журналістського розслідування, відбувся восени минулого року.

 

"Ми встановили місяць витоку інформації – це вересень минулого року. Чому публікації відбулися в розпал виборчої кампанії, я запитувати не буду: залишу це політикам", – сказав Луценко.

 

З його слів, уся інформація, яку має слідство, була завантажена з телефонів і не зазнавала втручання і не змінювалася з 22 лютого 2017 року до моменту проведення експертизи.

 

Водночас Генпрокурор зазначив, що частина інформації, яка є в журналістів, в офіційного слідства відсутня. Луценко навів приклад, що розмови між фігурантом розслідування Віталієм Жуковим і главою держконцерну "Укроборонпром" Павлом Букіним, яку показали в журналістському розслідуванні, в знятій із телефонів інформації немає.

 

13.03.2019