Конґрес США схвалив пакет законопроектів, спрямованих на боротьбу з російською загрозою.

В одному з них йдеться про розкриття статків Володимира Путіна.

 

 

У вівторок, 12 березня, Палата представників Конґресу США схвалила три законопроекти, які спрямовані на протидію агресивній політиці Кремля і вимагають, зокрема, розслідувати корупцію, пов'язану з діяльністю президента РФ Володимира Путіна. Про це повідомляють на офіційному мікроблозі Twitter прес-служби Палати представників.

 

Так, один з документів має назву «Закон про прозорість щодо Володимира Путіна» (Vladimir Putin Transparency Act). Він зобов'язує, щоб директор Національної розвідки США спільно з Міністерством фінансів і Державним департаментом протягом 180 днів після ухвалення цього закону підготував звіт для Конґресу про активи Володимира Путіна.

 

Наступний законопроект стосується невизнання суверенітету Росії над окупованим Кримом – «Закон про невизнання анексії Криму» (Crimea Annexation Non-recognition Act). Він забороняє адміністрації США «юридично або фактично» визнавати суверенітет РФ над територією анексованого в України Криму.

 

Третій документ – «Законопроект про мінімізацію втручання з боку Росії і обмеження російських розвідувальних мереж» (Keeping Russian Entrapments Minimal and Limiting Intelligence Networks Act) – вимагає від директора Національної розвідки США у співпраці з міністром оборони і держсекретарем протягом 90 днів після ухвалення цього закону надати звіт про потенційно можливі воєнні дії Росії проти країн НАТО і спроби Москви використовувати внутрішні слабкості і розбіжності між європейськими союзниками США.

 

Окрім того, Палата представників схвалила резолюцію, яка засуджує Володимира Путіна і його режим за переслідування політичної опозиції і приховування подробиць вбивства Бориса Нємцова. Резолюція закликає уряди США і Росії домагатися проведення повного і всеосяжного розслідування цього політичного вбивства.

13.03.2019