Німеччиною і Чехією пронісся шторм «Ебергард».

Негода завдала суттєвих руйнувань у містах двох країн, було тимчасово паралізоване залізничне сполучення.

 

    

Внаслідок штормового циклону «Ебергард» (Eberhard) близько 300 тисяч домогосподарств в Чехії позбавлені електрики. Через пошкодження ліній електромереж сталися перебої в енергопостачанні, повідомили в понеділок зранку, 11 березня, чеські енергокомпанії.

 

По всій країні ураганний вітер призвів до серйозних руйнувань. Рятувальні служби прибирають повалені дерева і ремонтують пошкоджені дахи. По всій країні є скасування і затримки потягів, в тому числі на міжнародних залізничних гілках між Реґенсбургом і Пльзенем, а також між Лінцом і Чеським Будейовіце.

 

Тим часом в західній частині Німеччини порушене напередодні залізничне сполучення значною мірою вдалося відновити. Хоча зберігаються обмеження як в далеких сполученнях, так і в реґіональних перевезеннях. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle з покликом на слова речника концерну Deutsche Bahn.

 

Напередодні шторм «Ебергард» з поривами вітру силою 11 і 12 балів за дванадцятибальною шкалою Бофорта охопив західну федеральну землю Північний Райн-Вестфалія і частину Нижньої Саксонії, а ввечері досяг Тюрінгії та Саксонії на сході країни. За даними Німецької метеорологічної служби, швидкість вітру в гірських реґіонах досягала 164 км на годину, на рівнинах – 120 км на годину. Ураган завдав серйозних руйнувань населеним пунктам. Вітер виривав з корінням дерева і зривав дахи з будівель. Команди пожежників тисячі разів виїжджали для усунення наслідків негоди.

 

Напередодні шторм повністю зупинив залізничне сполучення в Північному Райні-Вестфалії, що є найбільше населеною федеральною землею Німеччини. У низці міст концерн надав потягові вагони в розпорядження пасажирів, позбавлених можливості дістатися до пункту призначення, аби ті змогли переночувати під дахом.

 

У місті Бествіґ (реґіоні Зауерлянд) загинув 47-літній чоловік, на машину котрого впало дерево. У Тюрінгії опинилося відрізаним від зовнішнього світу село Фьоріцталь-Мьонхсберґ, оскільки обвалені дерева блокували єдину дорогу, яка веде до населеного пункту.

11.03.2019