Луценко закликав узяти під контроль постачання військових деталей із РФ.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пропонує окремим закритим рішенням РНБО визначити порядок постачання з Росії деталей для підприємств оборонної промисловості.

 

Про це Луценко повідомив у середу ввечері на засіданні РНБО. 

 

 

"Моя пропозиція зводиться до наступного – підприємства, які постачають необхідні деталі, вузли, агрегати з країни-агресора, не мають обліковуватися тисячами. Їхній порядок слід чітко виписати у закритому рішенні РНБО. Їхня кількість має бути обмежена. А ще краще, якби вони звелися до філіалу одного з державних підприємств. Тоді ми будемо спокійно говорити суспільству, що ця робота потрібна, бо це очевидно", – заявив генпрокурор, додавши, що не всі деталі можна виготовляти в Україні, але, з іншого боку, все перебуває під повним контролем державних уповноважених структур і правоохоронних органів.

 

"Замість 5770 постачальників ми б мали, умовно кажучи, 20 постачальників з ризикованих територій, які перебувають повністю під контролем усіх уповноважених на це державних органів", – пояснив генпрокурор.

 

Юрій Луценко доповів, що із 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 480 кримінальних проваджень щодо порушень на підприємствах державного концерну "Укроборонпром", внаслідок котрих державі завдали збитків на 100 млн грн.

 

Унаслідок розслідувань повідомлено про підозру 112 особам, зокрема шістьом директорам оборонних підприємств, одному екс-директору і кільком начальникам відділів та інженерам.

 

"Продовжується досудове розслідування у 150 кримінальних провадженнях. До суду направлено 111 проваджень, винесено 76 вироків стосовно 77 осіб", – додав генпрокурор.

 

Нагадаємо, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося про те, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито залучений до махінацій в оборонному комплексі. Учасники групи начебто скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії, а потім перепродавали їх державним компаніям за завищеними цінами.

 

4 березня Президент України підписав указ про звільнення Гладковського.

 

Сам Гладковський заявляє, що син став заручником "брудної роботи і брудних справ".

 

07.03.2019