Клімкін припускає, що Росія готує "блекаут" під вибори.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українські державні інформаційні системи перебувають під натиском постійних спроб зовнішнього проникнення, і не виключив спроб Росії влаштувати Україні "блекаут" – глобальний збій у постачанні електроенергії – за кілька днів перед президентськими виборами.

 

Про це Клімкін сказав у інтерв'ю "Радіо Свобода".

 

"Це відбувається повсюди, і це абсолютно безпрецедентно що стосується охоплення, особливо в сфері кібербезпеки. Ось простий приклад: кожні 40 секунд ми спостерігаємо спроби потрапити в наші міністерські комп'ютерні мережі, спостерігаємо кібернапади на Центральну виборчу комісію та інші відомства. Є втручання, яке стосується нашої критичної інфраструктури", – сказав голова МЗС України.

 

"Уявіть собі блекаут протягом 5-7 днів перед виборами. Така ситуація може повністю змінити результати голосування", – додав Павло Клімкін.

 

"Росія багато намагається зробити, щоби вплинути на вибори, і це стосується не тільки кіберпростору, дезінформації, не тільки блокування активів багатьох українців, політиків, журналістів, це разом із тим втручання в релігійні питання – спроби маніпулювати регіональними релігійними елітами. Якщо комусь хочеться зараз вивчити всебічність гібридного втручання – потрібно приїжджати в Україну", – зазначив міністр.

 

Водночас голова зовнішньополітичного відомства запевнив, що Україна робить усе, щоб відбити кібератаки. Урядові служби провадять діалог з IT-спільнотою та громадянським суспільством, аби "мобілізувати і заряджати енергією людей" на цю добру справу.

 

05.03.2019