Новий космічний корабель Ілона Маска Crew Dragon вирушив в перший політ до МКС.

Таким чином він заступив російський «Союз» у ролі транспортера до космічної станції.

 

 

Зі стартового майданчика 39A Космічного центру Кеннеді (з мису Канаверал у Флориді) стартувала ракета-носій Falcon 9 з космічним кораблем Crew Dragon. Повідомлення про це опубліковано на сайті NASA. Запуск, здійснений каліфорнійською компанією SpaceX, відбувся о 2:49 ранку за стандартним східноамериканським часом. Через 11 хвилин з центру управління надійшло підтвердження про успішне відділенні Crew Dragon від другого ступеня.

 

Корабель, розрахований на екіпаж з семи осіб, свій перший політ виконує в безпілотному режимі. Щоправда, на його облавку перебуває антропоморфний випробувальний пристрій Ripley, названий на честь героїні Сіґурні Вівер з фільму «Чужий». Основними цілями місії називають перевірку штатної роботи різних систем і устаткування Crew Dragon. Окрім того, пристрій Ripley відчуває на собі перевантаження, які в подальшому доведеться переносити космічним мандрівникам. Голова, шия і спина Ріплі обвішані датчиками, що фіксують впливи, яких в умовах польоту зазнавала б людина.

 

Приблизно через добу після старту має відбутися стикування Crew Dragon з модулем Harmony американського сегменту Міжнародної космічної станції. На 8 березня заплановано приводнення космічного корабля в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди, звідки його доставлять на мис Канаверал.

 

Ця місія стала першим випробувальним орбітальним польотом в рамках програми CCtCap (Commercial Crew Transportation Capability), яка передбачає створення приватними компаніями SpaceX і Boeing пілотованих космічних кораблів для доставки американських астронавтів на низьку навколоземну орбіту.

 

Останній пілотований політ NASA в космос відбувся з 8 до 10 липня 2011 року в рамках програми Space Shuttle. Після цього людей на МКС доправляли винятково російські кораблі серії «Союз». Тепер їм на зміну прийшов Масків Crew Dragon.

03.03.2019