Турчинов виступив за "вічні євангельські цінності" і проти "сотні гендерів".

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов закликав відмовитися від використання в законодавстві терміну "гендер".

 

Про це він заявив під час Всеукраїнського форуму сім'ї в Києві, повідомляє видання LB.ua.

 

 

"Як можна зберегти країну і наш народ від руйнування, деморалізації, аморального розкладання? Для цього є тільки один історичний досвід – будувати країну на вічних євангельських цінностях. Тільки цей шлях є єдино можливим для величі і процвітання. В основі цього фундаменту повинні бути віра, відповідальність і благословенна Богом сім'я", – заявив Турчинов.

 

З його слів, сама сім'я може складатися тільки з чоловіка і жінки.

 

"Спроби підмінити в українському законодавстві, нормативно-правових актах дві споконвічні людські статі сотнями вигаданих гендерів суперечать нашій Конституції, християнській моралі і є наступом на наші традиційні цінності", – заявив він.

 

Всеукраїнський форум сім’ї у своїй резолюції висловив до керівництва держави вимогу забезпечити захист сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, створити відповідне законодавство та центральний орган виконавчої влади.

 

"Ми звертаємось до Президента України, Кабінету  Міністрів України, народних депутатів України незалежно від їхніх політичних поглядів, представників місцевих органів влади із закликом підтримати прийняття державних програм, спрямованих на подолання демографічної кризи в Україні та здійснення активної сімейної політики", – йдеться в резолюції, що її цитує "Укрінформ".

 

У 15 пунктах документа, зокрема, вимагається ухвалити проект постанови про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні, розробити низку законопроектів: щодо забезпечення на законодавчому рівні захисту права людини на життя з моменту зачаття до природної смерті, мінімізації кількості абортів, заборони комерційного сурогатного материнства, підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей, соціальної допомоги на дітей-сиріт.

 

Учасники форуму пропонують створити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за розробку і реалізацію державної сімейної політики, або ж запровадити посаду Урядового уповноваженого з питань сім’ї; також ліквідувати посаду Уповноваженого з питань гендерної політики як таку, що суперечить Конституції України, збереженню інституту сім’ї та засадничим цінностям українського народу.

 

Також у резолюції вимагається "припинити спроби ратифікувати Стамбульську конвенцію та інші документи, які містять антинаукові та ідеологічні штампи, вилучити терміни "сексуальна орієнтація", "гендер" та похідні від них із законодавчих і нормативних актів, застосовуючи термін "стать", посилити контроль за змістом реклами з метою недопущення поширення соціально небезпечної реклами, яка може негативно впливати на здоров’я та свідомість молоді, унеможливити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки у вигляді публічних заходів і рекламної продукції в місцях перебування дітей і підлітків".

 

У форумі брали участь Президент України Петро Порошенко, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Загалом на форумі була приблизно тисяча делегатів з усієї України, урядовці, парламентарі, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій.

 

01.03.2019