Регіональна рада Львівщини: Порошенко став на захист ФОПів.

 

Президент України Петро Порошенко має намір взяти участь в обговоренні ініціатив щодо діяльності ФОП, які сплачують єдиной податок, з метою не допустити утисків у роботі підприємців.

 

Про це Президент сказав під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівщини в ході робочої поїздки до Львівської області, інформує прес-служба АП.

 

 

"Принагідно хочу сказати, що пропозиція Міністерства соціальної політики внести поправки до Трудового кодексу, які могли би обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку взагалі і в IT-галузі зокрема, – це робоча ініціатива самого міністерства. Уряд цього рішення не приймав. Президент його не бачив", – зазначив він.

 

Зі слів голови держави, Міністерство як орган, який відповідає за наповнення Пенсійного фонду, має шукати шлях легалізації трудової зайнятості. "Але ми найближчим часом ретельно обговоримо модель, яку вони зараз запропонували. Вона ще не розглядалася на Кабміні. І в моїх планах взяти активну участь в обговоренні цього для того, щоб ІТ-сектор, як наш пріоритет, відчував себе захищеним. Це є моє президентське слово", – наголосив Порошенко.

 

Водночас Президент визнав, що справа є актуальною. "Це не означає, що цим не треба займатися. Але ми просто маємо знайти інші способи, як виводити зарплати з тіні, як легалізувати зайнятість, як наповнювати Пенсійний фонд. Ми добилися чималого прогресу в тому, щоб реалізувати цю ініціативу, причому без утисків малого та середнього бізнесу. Такої лінії ми будемо дотримуватись і надалі", – зазначив він.

 

Петро Порошенко також повернувся до теми податку на виведення капіталу. "Що це означає? Те, що ти вклав в Україну – без податків. Те, що ти виводиш, як би ти це не називав – роялті чи дивіденди, виводиш з України заплати", – сказав він, додавши, що чекає від такої ідеї прориву.

 

Президент сказав, що стратегія – "перетворити Україну на регіонального лідера".

 

"Запорукою успіху буде чіткий план розвитку економіки, залучення інвестицій у галузі, які стануть потенційними точками прориву для економіки. Там, де у нас є потужні конкурентні переваги. Мова йде про агросектор, мова йде про IT-сектор, мова йде про промисловість та індустріалізацію, мова йде про інфраструктурні потужні проекти та мова йде про туризм", – перелічив він.

 

Президент сказав, що внаслідок децентралізації Президент вже не буде у ролі "тієї невістки", яка винна у неприбраному смітті чи не заміненій у під’їзді лампочці, адже громади отримали не лише більше повноважень, а й кошти. "Ми наблизили владу і громадянина, владу і громаду. Громадянину не треба їхати ні в область, ні у Київ. І на Львівщині за чотири роки вкладено понад 6,5 мільярда в розвиток соціальної інфраструктури. Це більше тисячі об’єктів. 14 шкіл, 23 дошкільних навчальних заклади, 26 інклюзивно-ресурсних центри", – сказав Порошенко.

 

Голова держави подякував естеблішменту Львівщини за участь у децентралізації, хоча насправді область істотно відстає в процесі створення ОТГ у порівнянні з лідерами.

 

23.02.2019