У Львові лікарі «швидкої» готуються до італійського страйку.

 

Учора, 11 лютого, відбулась зустріч працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з головою ЛОДА Олегом Синюткою, передає Твоє місто.

 

Як розповів лікар невідкладних станів Степан Железняк, присутні висунули до керівництва області кілька вимог: підвищити заробітну плату (зараз лікар вищої категорії отримує 4100 грн з урахуванням доплат); зменшити кількість непрофільних викликів; покращити умови праці, забезпечити лікарів формою; очистити адміністрацію від старих кадрів, передусім – звільнити керівницю львівської станції швидкої допомоги Наталію Поважук чи принаймні усунути її від керівної посади.

 

За словами Степана Железняка, під час розмови домовились, що наприкінці лютого вимоги медиків розгляне сесія ЛОР.

 

«Ми дали час до 1 березня. Якщо не побачимо якихось конкретних дій, то будемо спочатку вдаватись до італійського страйку або в межах трудового законодавства припинятимемо роботу на 6 годин», – каже Степан Железняк.

 

Директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, своєю чергою, каже, що ЛОДА знає про малі зарплати медиків «швидкої» і намагається знайти кошти на дофінансування галузі. Для цього, за словами Ірини Микичак, потрібно кілька десятків мільйонів гривень. Також чиновниця наголосила, що Центр екстреної меддопомоги міг би шукати ґранти та брати участь у конкурсах. Ірина Микичак підтвердила, що питання лікарів «швидкої» розглянуть наприкінці лютого.

12.02.2019