Тепер Варшава у відповідь на дії Осло висилає з країни норвезького дипломата.

 

                                        Славомір Ковальський

 

Польська влада оголосили члена дипломатичного корпусу амбасади Норвегії в Варшаві, відповідального за виконання консульських завдань, персоною нон ґрата. Про це в понеділок, 11 лютого, повідомив польський інформаційний портал Wirtualna Polska з покликом на офіційну заяву прес-служби Міністерства закордонних справ Польщі.

 

Ім’я норвезького дипломата не названо. Повідомляють лишень, що йому надано тиждень часу, аби залишити країну.

 

Як уточнили в польському зовнішньополітичному відомстві, це рішення стало дзеркальною відповіддю на дії Осло. Нагадаємо, що наприкінці січня влада Норвегії вислала з країни консула Польщі Славоміра Ковальського (Sławomir Kowalski).  Міністерство закордонних справ Норвегії тоді повідомило, що причиною такого кроку є «дії Славоміра Ковальського у декількох справах, які входять у сферу його консульських обов’язків, зокрема його поведінка щодо державних функціонерів, яка не відповідає вимогам, поставленим до дипломатів».

 

Як писали тоді норвезькі ЗМІ, Славомір Ковальський відомий своїми зусиллями у боротьбі за права польських родин, котрі постраждали від дій норвезького Barneverknet – управління, завданням якого є піклування про благополуччя дітей, зокрема запобігання домашньому насильству щодо неповнолітніх.

 

У МЗС Норвегії нібито неодноразово надходили скарги на польського консула в зв'язку з погрозами і насильством щодо функціонерів Barneverknet. Дипломата також звинувачують в тому, що він відмовлявся виконувати розпорядження поліціянтів.

12.02.2019