На Львівщині створять історико-культурний парк «Древній Звенигород».

 

На Львівщині у селі Звенигород на місці давньої княжої столиці створять перший в Україні історико-культурний парк, повідомила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук, інформує прес-служба адміністрації.

 

«Торік ми почали реалізовувати проекти із залученням коштів міжнародної технічної допомоги. Це унікальні проекти, які дадуть можливість відновити історичну спадщину. Особливо «Древній Звенигород», у  межах  якого ми плануємо відновлення селища та створення історико-культурного парку. Такого у нас в Україні ще немає», – зазначила Оксана Ткачук

 

Ініціатива є одним із переможців конкурсу проектів регіонального розвитку Мінрегіонбуду, на її реалізацію виділили близько 12 млн грн у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС.

 

«Ідея виникла при розгляді генерального плану Звенигорода на історико-містобудівній раді, але так як для села не розробляються історико-архітектурні опорні плани, ми вирішили створити цей проект щодо забудови парку, щоб зберегти цінну територію та археологічний ландшафт. Ми проситимемо статут національного для заповідника і це є наша принципова позиція, щоб зберегти історичні витоки», – додала Оксана Ткачук.

08.02.2019