Шведські військові експерти вказують, що Росія готується до масштабної війни.

 

Протягом останніх десяти років російські військові навчання стають дедалі масштабнішими, повідомляється у звіті Шведського інституту оборонних досліджень (FOI). Раніше Росія зосереджувалася на участі в малих конфліктах, а зараз вона готується почати і вести великі війни.

 

 

У 2017 році Міністерство оборони РФ оголосило, що близько 10 тисяч російських солдатів взяли участь у стратегічних навчаннях у західній Росії. Наступного року аналогічні навчання за участю 300 тисяч військових відбулися у східній частині країни. Але цікаві не стільки цифри, каже Йохан Норберг, керівник дослідницького підрозділу з питань політики безпеки при Шведському інституті оборонних досліджень — державного агентства Швеції, підпорядкованого міністерству оборони: "Важливо те, що вони роблять на навчаннях, а не тільки те, скільки людей беруть в них участь. У них багато війська, у них є багата матеріальна база, хоча значна її частина стара, ще з радянських часів. Але навчання дають інформацію про поставлені завдання".

 

Від імені Міністерства оборони він підготував звіт «Підготовка до війни — стратегічні військові навчання Росії 2009–2017». Такі навчання із залученням цивільної влади та цивільного населення проводять у Росії щороку, вони націлені на здатність вести війну на великих територіях континенту. Автори доповіді проаналізували їх і стверджують, що з 2009 року російська армія, яка раніше брала участь у кількох локальних конфліктах, почала готуватися до тривалих регіональних війн з противниками масштабів Китаю і НАТО.

 

Російські збройні сили цілеспрямовано підвищують свою бойову готовність, тобто можливість переходу від повсякденної діяльності в мирних умовах до можливості вирішувати бойові завдання під час війни. За ці десять років Росія вела реальні бойові дії в Грузії, Україні та Сирії.

 

«Росія готова використовувати військові методи. Важливо розуміти, як це може відбуватися в гіршому зі сценаріїв. Військові навчання дають уявлення про це», — підсумовує Йохан Норберг в офіційному повідомленні FOI. 

 

07.02.2019