Папа Римський вперше відслужив месу на Аравійському півострові.

Франціск побував з апостольським візитом в ОАЕ.

 

 

Папа Римський Франціск у вівторок, п’ятого лютого, відслужив месу на стадіоні в Абу-Дабі, столиці Об'єднаних Арабських Еміратів. Понтифік прибув до ОАЕ в неділю, четвертого лютого. Це перший в історії візит голови римсько-католицької Церкви на Аравійський півострів, батьківщину ісламу, а також перша в історії літургійна служба Папи в країнах Перської затоки.

 

Папа відслужив месу на відкритому повітрі, на стадіоні Zayed Sports City. І це також стало безпрецедентною подією в країні. Адже досі влада еміратів дозволяла християнам здійснювати богослужіння винятково в церквах.

 

На месі, яку Папа Франціск відслужив італійською мовою, були присутні близько 135 тисяч осіб. Його слова перекладали на величезних моніторах на арабську та англійську мови.

 

У своєму казанні понтифік вказав на страхітливі наслідки збройних конфліктів у Ємені, Сирії, Іраку та Лівії. Його слова цитує радіо Vatican News:

 

«Боже Ім’я не може бути виправданням насильства. Неможливо шанувати Творця, не оберігаючи священний вимір кожної особи і кожного людського життя: кожен однаково цінний у Божих очах. Бог не дивиться на людство вибірковим поглядом, а тому визнавати за кожною людиною однакові права є прославою Божого Імені на землі. Водночас великою профанацією Божого Імені є використовувати його для виправдання насильства та ненависті. Не існує насильства, яке можна виправдати релігією».

 

У вівторок увечері Папа Франциск полишив ОАЕ і вилетів до Риму. Попрощатися з ним перед відльотом прийшов принц-спадкоємець Абу-Дабі шейх Мухаммед бен Заїд Аль Нахаян.

 

Раніше Шейх Ахмад і Папа Франціск виступили перед делегатами міжконфесійного форуму, учасники якого підписали звернення «Про людське братерство заради миру в усьому світі і співіснування». Виступаючи перед присутніми, шейх Ахмад сказав: «Любіть своїх християнських братів і сестер. Вони наші співгромадяни. Вони нам близькі. Між нами тісні зв’язки».

05.02.2019