Тиха сила малої краплі

Розпочавшись напередодні зимових свят як традиційна передріздвяна виставка творів різних авторів,  актуальна експозиція Мистецької галереї Гері Боумена у Львові мала особливу місію – допомогти зібрати кошти на лікування від раку знаної української мистецтвознавиці Наталії Космолінської.

 

Різдвяна виставка в залах мистецької галереї Гері Боумена.

 

«Ще на початку грудня Наталка Космолінська  (як і сотні разів до цього, – адже ми із нею активно співпрацюємо від часу становлення галереї Гері Боумена!) відкривала в нас виставку графіки прекрасної художниці й романтичної книжкової ілюстраторки Вікторії Ковальчук, а вже в середині грудня ми зрозуміли, що наступний Різдвяний вернісаж має відкритися на допомогу самій Наталці», – розповідає незмінна кураторка Мистецької галереї Гері Боумена Анна Сидоренко.

 

Мистецтвознавиця Наталка Космолінська відкриває грудневу виставку Вікторії Ковальчук у мистецькій галереї Гері Боумена.

 

За словами галерейної кураторки, було вирішено упродовж виставки влаштувати мистецький аукціон, щоб кошти від продажу творів скерувати на лікування Наталки, яка вже кілька років самотужки стоїчно бореться із важкою недугою. Після кількох операцій та курсів медикаментозного лікування для припинення подальшого поширення метастазів тепер Наталка має пройти курс таргентної терапії. До Нового року вона планувала здійснити обстеження, консультування й призначення лікування, а власне з початком нового року розпочати перший курс терапії. Наявних 4 000$ було вочевидь замало. Ресурси родини були вичерпаними, а часу лишалося обмаль. Для цього потрібно було зібрати  50 000$.

 

«Наталка пройшла кілька ретельних обстежень в Україні та Ізраїлі, і їхні висновки свідчать: щоб уникнути негативних сценаріїв хвороби, впродовж січня-лютого вона повинна почати дуже коштовне лікування. Тому власне в час зимових свят і див, коли суспільство зазвичай є найбільш чутливим і відкритим до акцій милосердя,  стартував  і цей наш проект солідарної чуйності. Виставка відкрилася 25 грудня. Щоправда, без звиклої  пафосної машкари аукціонних ритуалів чи бучного вернісажу. Ми зумисне обрали формат «тихого» аукціону із марафонською дистанцією, запланувавши виставку  із можливістю  експонувати твори упродовж кількох місяців. Наш тихий аукціон запрошує відвідувачів галереї  придбати до власної колекції чи подарувати комусь вподобаний витвір мистецтва і водночас допомогти дуже важливій для нас людині подолати хворобу», - пояснює Анна Сидоренко.   

 

Різдвяні виставки у Мистецькій галереї Гері Боумена – традиція: Анна Сидоренко та Наталя Космолінська на вернісажі 2012 року.

 

Отож аукціонного галасу не було. Але був максимальний розголос. Численні репости у соцмережах. І активне зголошення першокласних художників, які надавали свої твори на виставку. Афіша виставки-аукціону приваблювала іменами митців: Атоян, Андрущенко, Бабяк, Гай, Дедишин, Дудар, Заставна, Звір, Каменецька-Остапчук, Красник, Кучерявий, Липа, Луцик, Падовська, Пікулицький, Пухінда, Павлюк, Пильник, Романко, Сметана, Соколан, Суєвалова, Французов, Шамов. А іще - активністю творчих родин Богуславських, Росів, Кохів, Турецьких, Резніченків, Міхновських! Наприклад, та ж Вікторія Ковальчук сподівалася, що її начерк «У задумі» хтось з заможних людей придбає заради допомоги для Наталі й дуже тішилася, що саме на цьому аукціоні його вподобали і придбали друзі.

 

На запитання, як саме вдалося організувати аукціон, Анна Сидоренко  відповідає: «Тут, у галереї, з виставки  здійснюється продаж творів  за методом аукціону, кошти з якого йдуть на лікування Наталі. Також за хештегом #SaveKosmolinska художники самостійно виставляють твори на продаж за вказаною вартістю на своїх сторінках та  індивідуально збирають кошти».

 

Про те, що солідарність митців виявилася дієвою, свідчить той факт, що Наталі вдалося розпочати лікування. Ось перша вістка від  Наталчиної доньки Марії Романенко на fb: «21 січня о 16:07. Фух, перший етап лікування Наталки розпочато! Дякую всім за підтримку!:) Детальніше напишемо згодом!»

 

Однак одразу ж стало зрозумілим, що лікування коштуватиме значно дорожче і зібраної суми коштів на нього не вистачить. Тому 29 січня о 18.00 у Мистецькій галереї Гері Боумена на вул. Наливайка, 18 у Львові відкриється спеціальна виставка-продаж на підтримку Наталки Космолінської.

 

Афіша нового етапу виставки-аукціону, що триватиме до 20 лютого у мистецькій галереї Гері Боумена.

 

«Так, збір коштів на лікування мистецтвознавиці, розпочатий у грудні з ініціативи її колег-художників, виявився досить успішним: майже 50 тисяч доларів вдалося зібрати завдяки продажу робіт та приватним внескам благочинців. Наталя та її родина щиро вдячні усім, хто долучився, і підтримав у непростий момент. Проте, на жаль, після початку лікування виявилося, що цієї суми не достатньо для повної перемоги над раком – тому художники та галеристи продовжують марафон #SaveKosmolinska. До вже згаданих артистів долучилися й інші – Роман Петрук, Юрко Іздрик, Олег Денисенко. Виставка-продаж триватиме до 20 лютого», - повідомляє Анна Сидоренко, заохочуючи шанувальників мистецтва підтримати добрими справами лікування й одужання Наталки Космолінської.

 

Анн Сидоренко переконана: «Кожна така добра справа – мала краплина. Але ми знаємо тиху силу малої краплини – вона не тільки камінь точить, вона (і це без пафосу) безцінна, як і врятоване життя».

 

Фото: офіційний сайт мистецької галереї Гері Боумена

 

P. S.

 

Реквізити для благодійної допомоги:

У відділеннях та через термінали Приватбанку:

4731 2191 1491 0452

Космолинська Наталія Вадимівна

Для переказів у інших українських банках:

Рахунок 29244825509100

Банк одержувача АТ КБ «Приватбанк», Київ, Україна

ЄРДПОУ одержувача 14360570

ЄРДПОУ банку 14360570

МФО 305299

Призначення платежу: 4731 2191 1491 0452, Космолинська Наталія Вадимівна, ІПН: 2348419882

29.01.2019