Прощання з Наталією Космолінською відбудеться завтра на Байковому цвинтарі.

 

Прощання з Наталією Космолінською відбудеться завтра, в п'ятницю, о 14:00 в будівлі крематорію на території Байкового цвинтаря (по вул. Байковій, 16), повідомила донька.

 

У Львові церемонію прощання родина планує на наступних вихідних, про деталі буде повідомлено згодом.

 

 

 

Наталією Космолінська — незмінна упродовж шести років редакторка мистецької сторінки "Штука" на Zbruči, журналістка, знана в Україні арт-критик та історик мистецтва – пішла з життя вчора о другій годині пополудні після важкої онкологічної хвороби у віці 55 років.

 

Про цю недугу ширша громада довідалася на початку року, коли було влаштовано мистецький аукціон-марафон для збору коштів на лікування Наталі. Але насправді вона вже до того три роки стоїчно боролася із невблаганною хворобою. На лікування покладали надії близькі та рідні, друзі, знайомі та незнайомі, які знали її як авторку публікацій. Однак, попри загальні сподівання, поліпшення стану здоров’я, на жаль, не настало. Недуга взяла гору. Наталя відійшла, але не здалася. До останнього вона справувалася, намагаючись не обтяжувати нікого своїми проблемами, хоча усвідомлювала всі перспективи перебігу хвороби. Не драматизувала, не впадала у відчай, підтримувала друзів на позитиві, але давала чіткі розпорядження на завершення справ.

 

 

Зачарована Львовом, куди потрапила наприкінці 1980-х і з яким пов’язала до останку свою долю, сторицею віддячилася цьому місту дослідженнями його історії й культури, що були як розпорошені численними публікаціями у періодиці, так і донесені через сотні радіопередач. Вона регулярно друкувалася у «Поступі» та інших газетах, працювала редактором і журналістом на Львівському радіо. Її огляди сучасного мистецтва, архітектури та дизайну прикрашали журнали «Салон», «Архідея», «Об’єкт», «Декор», «Міжнародний туризм», «Welcome to Ukraine», «City Life», «Ї», «Art Ukraine». Сама ж вона виступила співзасновницею і головною редакторкою таких ілюстрованих львівських журналів, як «AZ-art» та «Real Home». А торік видала у співавторстві із Іриною Магдиш книжку «Гра в музей». З часу заснування Zbruča в 2013 році Наталя Космолінська очолила його мистецьку редакцію.

 

 

15.08.2019